Karel Gott a Leoš Mareš ve videoklipu

Karel Gott a Leoš Mareš ve videoklipu

Nové pojetí hitu Být stále mlád

Sny se plní, jen když se na ně nezapomíná, a cesta k jejich uskutečnění se ani po letech nevzdává! Své o tom ví Leoš Mareš. Už před šestnácti lety ho napadlo propojit svůj text o neúprosném běhu času s hitem Být stále mlád Karla Gotta. Ovšem německý rapper Bushido ho nakonec o několik let předběhl. Až letos, kdy se Karel Gott ve velkém stylu vrátil do pražské O2 arény a mezi hosty si pozval Leoše Mareše, se mohl tento odvážný nápad uskutečnit. A co víc – nyní po 180 dnech od koncertní premiéry se tento nezvyklý duet dočkal i vizuální podoby v novém videoklipu režiséra Marka Jarkovského. Duet zároveň vychází i jako digitální singl, který bude k dispozici na Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music a v dalších digitálních servisech.

Jeden z největších světových hitů Forever young, který napsal frontman kapely Alphaville Marian Gold spolu se svými tehdejšími spoluhráči Frankem Mertensem a Bernhardem Lloydem, u nás proslavil s krásným českým textem Eduarda Krečmara Karel Gott. Žádný jeho koncert se bez Být stále mlád neobejde. Píseň byla před několika lety s velkým úspěchem nazpívána znovu. V němčině z ní vznikl neobvyklý duet Karla Gotta s německým rapperem Bushidem. V té době nikdo netušil, že obdobný koncept písně už před šestnácti roky nosil v hlavě tehdy šestadvacetiletý Leoš Mareš. Před těmi šestnácti lety totiž napsal text o tom, jak ten čas letí, a měl sen, že by refrén k němu byla právě píseň Být stále mlád a že by ho zpíval sám Karel Gott. „Tenkrát jsem se styděl za Karlem Gottem jít. Věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Ten nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala Už jsme zase starší," vzpomíná Leoš Mareš.

Na svůj nápad zapomněl, ale v roce 2010 uslyšel z rádia rappera Bushida, jak rapuje a Karel Gott mu zpívá refrén Für immer jung. „Úplně se mi stáhlo hrdlo a v hlavě se mi ozvalo: nééé, to byl přece můj nápad už v roce 2002!" Leoš Mareš si myslel, že se tím pro něj příběh skladby Být stále mlád definitivně uzavřel a už se nikdy nestane skutečností. Uběhlo dalších osm let a letos na jaře mu Karel Gott zavolal a pozval ho na svůj koncert do O2 arény. Leoš Mareš to okomentoval: „Myslel jsem si, že mi Karel nabízí vstupenky někam na tribunu, a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na podium udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír – a Karel souhlasil!"

Šestnáct let starý sen Leoše Mareše se stal 12. 6. 2018 v pražské O2 aréně konečně skutečností. Sklidil obrovský úspěch, který dal impulz k tomu, aby také vznikl videoklip, jenž by měl nadčasovou atmosféru.
Videoklip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=U4k5qB5jRdQ

Singl naleznete na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/440820-byt-stale-mlad

Zobrazit   >
Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Ve středu 5. prosince se uskutečnila slavnostní ražba první ze série tří pamětních medailí
s tváří Karla Gotta. Na medailích, které budou k dostání ve stříbrné i zlaté variantě, budou tři různé Gottovy portréty připomínající jeho nejznámější životní role. Ražby se zúčastnil i Karel Gott osobně.

„Medaile připomínají Karla Gotta v jeho třech nejznámějších životních rolích. Jednak samozřejmě jako zpěváka, dále jako malíře a v neposlední řadě jako fenomén, který zasáhl řadu generací lidí po celém světě," říká Aleš Brix, člen představenstva České mincovny.

Součástí každé medaile je číslovaný certifikát pravosti. Část emisního nákladu bude navíc ručně číslována na hraně.

První pamětní medaile s portrétem Karla Gotta zpěváka, jejímž autorem je Mgr. Petr Horák, bude k dostání už letos v prosinci a v lednu příštího roku. Náklad zlaté půluncové medaile bude 500 kusů, z čehož 300 kusů bude číslovaných. Stříbrných medailí bude k dostání 1 000 kusů,
z čehož 600 kusů bude číslovaných. „Prvních 80 zákazníků, kteří si zarezervují celou zlatou sadu, získá jistotu dodávky první medaile ještě do Vánoc a stejnou číselnou řadu na všech třech medailích," dodává Aleš Brix.

Karel Gott neskrýval radost a potěšení. Mimo jiné to vyjádřil volnou citací veršů z díla svého oblíbeného čínského básníka Li Po: "Dnes je krásný den, jako když zlatá mince z mincovny o stůl cinkne".

Mistr poděkoval všem třem výtvarníkům za vkusné umělecké zpracování edičního záměru České mincovny vtělit jeho kariéru do vzácného kovu ve třech podobách (zpěvák, malíř, fenomén - legenda). Řemeslnou zručnost pracovního kolektivu pak ocenil i při společném fotografování se zaměstnanci po ukončení slavnostní ražby.

Medaile s motivem Karla Gotta malíře, kterou vytvořila Mária Filová, bude k dispozici v březnu příštího roku a medaile Karel Gott jako fenomén, o jejíž podobu se zasloužil Asamat Baltaev, dorazí příští rok v červnu.

Zobrazit   >
Aktuální rozhovor v magazínu MF Dnes

Aktuální rozhovor v magazínu MF Dnes

Vychází 29. listopadu

V aktuálním vydání magazínu MF Dnes si můžete přečíst rozsáhlý rozhovor s Karlem Gottem a jeho manželkou Ivanou. Manželé zavzpomínali na přípravy slavnostních večerů vyhlašování Slavíků, hudebních začátků Karla Gotta i období nemoci. 

 

Zobrazit   >
Změna termínu koncertu Galavečer hvězd

Změna termínu koncertu Galavečer hvězd

17. 11. 2018, Plzeň

Vážení příznivci Karla Gotta,

Galavečer hvězd v Plzni, který se měl uskutečnit tuto sobotu, tj. 17. listopadu, se z důvodu akutního respiračního onemocnění pana Gotta přesouvá na 12. ledna 2019. 

V případě dotazů kontaktujte zástupkyni pořadatele, paní Markétu Klosovou - klosova@thematrade.cz

Děkujeme předem za Vaše pochopení. 

Management Karla Gotta

 

Zobrazit   >
Karel Gott vystoupí na Benátské! s Impulsem

Karel Gott vystoupí na Benátské! s Impulsem

25. července 2019

Hudební festival Benátská! s Impulsem oznamuje první headlinery, na zahajovací večer přijede Karel Gott

 

První den 27. ročníku festivalu Benátská! s Impulsem (25. – 28. července 2019), bude patřit oslavě 80. narozenin Karla Gotta. 

Čtvrteční program vyvrcholí právě jeho koncertem, který bude zároveň i premiérovým  na festivalu Benátská! s Impulsem.

Pozvání Petra Pečeného vystoupit na festivalu Benátská! s Impulsem mě velmi potěšilo. Ještě sice nemám přesný seznam písní, které zde budu chtít zpívat, ale určitě vyberu takový repertoár, kterým, věřím, návštěvníky potěším,“ říká Karel Gott.

 

Čtvrtku 25. července bude vládnout Gott! Bude to taková božská oslava jeho 80. narozenin, kterou by si nikdo neměl nechat ujít,“ říká Petr Pečený za pořadatele festivalu a doplňuje: „Letos jsme přivítali rekordní počet návštěvníků, dorazilo jich přes 40 000. To je pro nás obrovská motivace. Pro nadcházející ročník se snažíme připravit skvělý program, aby se nejen všichni vrátili, ale přivedli s sebou i další přátele a my tak mohli slavit společně další rekord.“

 

Na programu 27. ročníku jsou už domluveni: Richard Műller, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, David Stypka a Bandjeez, Michal Prokop a Framus Five, Ben Cristovao a další.

 

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce listopadu za zvlášť výhodnou cenu 1 190,-Kč v předprodeji https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/:

                                                                                                                                                                                                                                          

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny.  Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, sobotní dětský koutek a spoustu dalších věcí.

 

Benátská! s Impulsem je Čistým festivalem. My odpad třídíme!

Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem.

Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

 

www.benatska.cz

https://www.facebook.com/benatskanoc.cz

https://plus.google.com/+BenatskanocCz

https://twitter.com/benatskanoccz

https://www.youtube.com/channel/UCYaxFuYPRlW5kOI4ufm6RIg

https://www.instagram.com/benatska/

 

 

 

Zobrazit   >
Rádio Impuls budilo Karla Gotta

Rádio Impuls budilo Karla Gotta

Zuřivý reportér se dostal až do ložnice

Karel Gott byl společně s Lucií Bílou hosty pořadu Fanda a jeho česká banda. Protože se zuřivý reportér Aleš Růžička nemohl Karla Gotta dočkat, vyrazil za ním ráno domů. Poslechněte si záznamy jeho ranních vstupů...

http://www.impuls.cz/clanky/2018/11/zurivy-reporter-se-dostal-az-do-loznice-karla-gotta/

Zobrazit   >
zobrazit další