2006

 • Ivaně Macháčkové a Karlu Gottovi se narodila dcera Charllotte Ella. Na svět přišla 30. 4. 2006.
 • Účinkování na řadě gala vystoupení v Česku, Slovensku a v Německu - Zájezd s fotbalovým mužstvem hvězd do Jižní Ameriky (Chile, Paraguay), na kterém byl Karel Gott nejen největší hvězdou, ale také čestným výkopářem. (V sídle Jihoamerické fotbalové konfederace získal Karel Gott čestné občanství města Asunción).
 • V květnu Karel Gott vystoupil na Koncertě hvězd 2006 v Ukrajinské státní opeře v Kyjevě po boku Heleny Vondráčkové, Terezy Mátlové a Mariny Vyskvorkiny.
 • V červnu zpěvák hostoval na dvou koncertech Marty Kubišové na Letní scéně pražského divadla Ungelt.
 • Na Mezinárodním písňovém festivalu v polských Sopotech v září účinkoval Karel Gott v Lesní opeře po boku Drupiho, Demise Roussose, Heleny Vondráčkové a Maryly Radowicz.
 • Karel Gott byl hlavním hostem televizní show maďarské zpěvačky Sarolty Zalatnay vysílané v prosinci z Budapešti.
 • Karel Gott byl hvězdným hostem prosincových pražských koncertů Vánoční královny pro Kapku naděje a Pavel Sedláček & The Cadillac Orchestra uvádějí Hvězdy rock and rollu (Lucerna prosinec).
 • Desetidenní koncertní turné Má pouť - Vánoce 2006 po Čechách, Moravě a Slovensku. Jeho hosty byli operní pěvkyně Tereza Mátlová a rocker Petr Kolář, doprovodila ho Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Františka Preislera.
 • Karel Gott vystavil v lednu v pražském letohrádku Portheimka obraz, který namaloval už v deseti letech. Podle odborníků jde o velice zdařilou kopii plátna renesančního malíře Sandra Botticelliho Klanění třech králů. Zpěvákův „poklad“ spolu s ostatními Gottovými plátny slavnostně otevřel „portheimskou“ expozici, jejíž druhou součástí se stala výstava fotografií za tři roky prezidentování Václava Klause. Karel Gott slavnostně zahájil výstavy autorizovaných reprodukcí svých obrazů v restauraci U Raušů ve Velké Bíteši a v olomouckém hotelu Alley.
 • Účinkování v řadě českých, slovenských, polských, maďarských, rakouských a německých televizních show - Nejvýznačnější české TV pořady (Prima jízda - 333. vydání show Noc s Andělem - Karavana Miss - Extra - Zlatá hokejka - Dobročinná akademie aneb Paraple 2006 - Miss aerobik ČR 2006 - Mejdan roku z Václaváku aneb Supershow 2006) - Nejvýznačnější TV pořady v německy mluvících zemích (Wilkommen bei Carmen Nebel - Stra3e der Lieder - Sommerfest der Volksmusik - Herbsfest der Volksmusik - Florian Silbereisen Show - Kult am Sonntag - Larger Samstag - Adventfest der Volksmusik - Johannes B. Kerner Show). Karel Gott si v Bratislavě odbyl moderátorskou premiéru. By hostitelem galavečera předávání cen Osobnost televizní obrazovky OTO 2005, který v přímém přenosu vysílala Slovenská televize. Jde o obdobu české ankety TyTý.
 • Karel Gott získal v březnu v pražském Top Hotelu pojednadvacáté cenu českých televizních diváků TýTý. A v prosinci získal zpěvák ve Státní opeře v Praze svého dvaatřicátého Slavíka.
 • Karel Gott natočil v režii Jarka Voborného pro agenturu Goja klip k písni Karla Svobody a Eduarda Krečmara Kam se schoulíš na propagaci svého alba Jdi za štěstím z roku 2005, na kterém zpívá největší hity napsané mu přímo na tělo skladatelem Karlem Svobodou. - Goja a Supraphon vydali novinkové CD Karla Gotta-Má pouť (My Way). Kmotry alba se stali producent JUDr. František Janeček, operní pěvkyně Tereza Mátlová, rockový zpěvák Petr Kolář a dirigent František Preisler, který album s Velkým orchestrem paláce Žofín natočil ve Studiu A Českého rozhlasu. CD Má pouť obsahuje i píseň Dávný román, kterou pro Karla Gotta napsal světoznámý americký hudební skladatel muzikálů a písní Frank Wildhorn.
 • Supraphon vydal DVD Karel Gott - Lady Carneval - Hity 60. let, za jehož úspěšný prodej získal v červnu Karel Gott spolu s editorem DVD dr. Janem Adamem Zlatou desku Supraphonu. Zároveň Supraphon pokračoval ve vydávání CD Kompletu Karla Gotta.
 • Česká pobočka gramofonové firmy Universal vydala DVD Helena Gold, na němž fanoušci nalezli alespoň část vystoupení Karla Gotta a Heleny Vondráčkové z Carnegie Hall v New Yorku v roce 2000( konkrétně muzikálové duety Song hrál nám ten ďábel saxofon (The Last Night Of The World), Indiánská píseň lásky (Indian Love Call), Párkrát mlčet (All I Ask Of You), Je krásné lásku dát (Love Is A Many Splendored Thing) a lidové písně Už se ten Tálinskej rybník nahání, Láska, bože láska, U panského dvora, Ej, lásko, lásko a Ej, od Buchlova).
 • Německá gramofonová firma Koch Universal vydala 3 CD Weisst du wohin se 42 písněmi Karla Gotta. V 46. týdnu roku 2006 u německé gramofonové firmy Koch Universal bylo nejprodávanějším titulem novinkové CD Karla Gotta s písničkami pro děti Schön, dass du beboren bist.
 • Nakladatelství Fany vydalo dvě knihy věnované Karlu Gottovi - v češtině a němčině publikaci Michaely Remešové Obrazy (Bilder) a rozšířené vydání knihy Dalibora Máchy a Michaely Remešové Posel dobrých zpráv 2006 - Zpěvák století aneb Já žil, jak jsem žil (červenec 2006).
 • Podnikatel Jan Moťovský otevřel v Jevanech u Prahy Muzeum Karla Gotta Gottland. Karel Gott se tak stal prvním českým umělcem, jehož muzeum bylo otevřeno ještě za jeho života. Zpěvačka Lucie Bílá zároveň pokřtila kolekci parfémů Karla Gotta - dámského Lady Carneval a pánského Cesta rájem.
 • Ivaně Macháčkové a Karlu Gottovi se narodila dcera Charllotte Ella. Na svět přišla 30. 4. 2006.