Novinky

Dokument Karel se k divákům dostane 7. října

Celovečerní dokument Karel o Karlu Gottovi jde do kin 7. října, režisérka Olga Malířová Špátová zveřejňuje týden před premiérou ukázku. Symbolicky v době, kdy si rodina a přátelé připomínají dva roky od zpěvákovy smrti.

Zobrazit   >
Jediný rozhovor Ivany Gottové ke knize „Má cesta za štěstím“

Byla Karlu Gottovi ze všech lidí nejblíž. Porodila mu dvě dcery a byla po jeho boku v časech dobrých i zlých. A to bezmála dvacet let. Prožívala s ním jeho radosti i strasti a byla mu velkou oporou v době, kdy bylo zřejmé, že náš historicky nejpopulárnější zpěvák bohužel odchází na věčnost. Se zpěvákovou manželkou Ivanou Gottovou jsem si povídal nejen o výpravné autobiografii Má cesta za štěstím, která vychází 14. července. Tedy v den zpěvákových nedožitých 82. narozenin.

Zobrazit   >
Základní otázky ke knize „Má cesta za štěstím“

Milí příznivci Karla Gotta, děkujeme za krásné ohlasy na zprávu o vydání knihy „Má cesta za štěstím“. Velmi si vážíme vaší podpory a zájmu. Touto cestou vám chceme odpovědět na nejčastější otázky, které k autobiografii máte. Karel Gott Agency

Jak se dá kniha objednat už nyní?
Autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím vychází oficiálně v Česku 14. července a 20. července na Slovensku, přesto si ji již nyní můžete v mnoha internetových i kamenných obchodech objednat v předprodeji. Stačí se zeptat svého knihkupce, nebo se podívat na internet.

Bude možné knihu objednat i do jiných zemí mimo ČR a SR?
Ano, autobiografii Karla Gotta Má cesta za štěstím si můžete nechat doručit také do zahraničí. Tuto možnost aktuálně poskytuje několik internetových knihkupců.

Jaká je cena knihy?
Doporučená maloobchodní cena autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím je 1 229,- Kč v Česku a 49,99 EUR na Slovensku. Kniha je velmi výpravná, má téměř 700 stran, obsahuje bezmála 1800 fotografií a jiných obrazových materiálů a dokumentů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny.

Zobrazit   >
Velkoobchodní distribuce autobiografie Karla Gotta „Má cesta za štěstím“

Pokud jste maloobchodním prodejcem s kamenným obchodem, nebo on-line prodejem a máte zájem o prodej autobiografie Karla Gotta „Má cesta za štěstím“, můžete se obrátit na oficiální distributory knihy.

Kontaktní osoba pro velkoobchodní prodej v České republice
Milan Zpěvák (vedoucí odbytu VO Euromedia Group, a. s.)
e-mail: obchod-vo@euromedia.cz 

Kontaktní osoba pro velkoobchodní prodej na Slovensku
Janka Okatá (vedoucí odbytu VO IKAR a. s.)
e-mail: okata.jana@ikar.sk 

Zobrazit   >
Autobiografie Karla Gotta vyjde v červenci

V polovině července vyjde dlouho očekávaná unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. V Česku budou moct zájemci knihu poprvé koupit 14. července, na Slovensku 20. července. Už nyní je ale u mnoha prodejců v předprodeji. 

Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. 

Knihu dokončil Karel Gott ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou.

Čtenářům se tak dostane do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.

Ukázky z knihy a aktuální informace najdete na oficiálním facebookovém a instagramovém profilu @karelgottagency.


Zobrazit   >
Projekty s odkazem Karla Gotta se odsouvají

Z důvodu přetrvávající pandemické situace spojené s onemocněním COVID-19 se posunují plánované projekty, které nesou odkaz Karla Gotta.

„Velice mě mrzí, že všem manželovým příznivcům, i těm, kteří se na plánované projekty těšili, musím oznámit, že se dokumentární film Karel, vzpomínkové koncerty Pocta Karlu Gottovi i jeho knižní autobiografie posunují. Rozhodla jsem se tak po dlouhé a zralé úvaze, a to zejména z důvodu přetrvávající pandemické situace v ČR i ve světě spojené s onemocněním COVID-19. Pevně však věřím, že mě v zájmu zdraví nás všech pochopí,“ říká Ivana Gottová, jednatelka agentury Karel Gott Agency.

 

Autobiografie Karla Gotta

Vzhledem k tomu, že Ivana Gottová získala ještě během uplynulého roku velké množství unikátních fotografií a dokumentů, které dosud nikdy nebyly zveřejněny, protáhl se termín dokončení knihy. Nyní ale již práce na obrazové dokumentaci finalizují.

 „Jsem si velmi dobře vědoma toho, že žádná jiná autentická autobiografie mého manžela Karla Gotta už nebude vydána.  Cítila jsem proto povinnost tyto materiály veřejnosti v knize poskytnout. Byla by veliká škoda, kdybych o ně manželovy příznivce ochudila.  Mohu již nyní prozradit, že kniha bude velkoformátová a bude obsahovat na 700 stranách kromě manželových textů, které stihl dopsat ještě za svého života, také okolo 1700 fotografií a dokumentů. Věřte mi, že knihu dokončuji s celým týmem s nejlepším vědomím a svědomím tak, aby tady po zesnulém manželovi zůstala důstojná památka a byla přesně v souladu s jeho představami, a aby z ní měla radost nejen celá jeho rodina, ale především vy, jeho věrní příznivci a drazí fanoušci.“

Finální termín vydání knihy bude směřován na léto 2021 k nedožitým 82. narozeninám Karla Gotta.

 

Dokumentární film Karel

Současná situace neumožňuje uvedení filmu do kin, proto pevně věříme, že nově zvolené datum 30. září 2021, je již reálné.


Pocta Karlu Gottovi

„Obáváme se, že hromadné akce a koncerty budou v nejbližší době ještě velice omezené. Abychom nemuseli snižovat počet míst v O2 areně a aby se vzpomínkových koncertů Pocta Karlu Gottovi mohli zúčastnit všichni, kteří si zakoupili vstupenky, rozhodli jsme se o přesunutí termínu na červen příštího roku,“ vysvětluje Ivana Gottová.  Koncerty se uskuteční 19. a 20. června 2022.

Vstupenky zakoupené na původní, či náhradní termíny koncertů, zůstávají i nadále v platnosti a není třeba je vyměňovat. Platí následovně:

 

  • Vstupenky z 15. 12. 2020 (resp. 5. 6. 2021) platí na nový termín  19. 6. 2022.
  • Vstupenky z 16. 12. 2020 (resp. 6. 6. 2021) platí na nový termín  20. 6. 2022.

 

„Doufám, že pandemická situace se bude lepšit a že se život začne postupně vracet do normálu. Děkuji všem, kteří mi neustále posílají krásné dopisy, emaily a vzkazy, a ze srdce si přeji, aby všichni, kteří měli našeho milovaného Karla rádi, naše rozhodnutí pochopili. Přeji vám mnoho pevného zdraví, nervů a optimismu do dalších dnů, týdnů a měsíců. Moc na Vás myslím, Vaše Ivana Gottová.“

Zobrazit   >