Novinky

Karel Gott na plese Czech Top 100

Karel Gott na plese Czech Top 100

Vystoupení na Žofíně

V sobotu 19. ledna zazpíval Karel Gott na plese Czech Top 100 na pražském Žofíně. 

Zobrazit   >
Komorní koncert v Malostranské besedě

V polovině ledna se uskutečnil komorní koncert Karla Gotta a jeho hostů v Malostranské besedě v Praze. Spolu s Karlem Gottem vystoupili za doprovodu Pavla Větrovce i Eva Pilarová, Monika Absolonová, Dasha, Jan Smigmator a Richard Krajčo. 

Zobrazit   >
Galavečer hvězd v Plzni

Galavečer hvězd v Plzni

Karel Gott se vrátil do rodné Plzně

V sobotu 12. ledna vystoupil Karel Gott společně s Markétou Konvičkovou, Olgou Lounovou, Petrem Kolářem a Vašo Patejdlem v Plzni. Před plnou halou zazpíval Karel Gott několik svých hitů, jako například Být stále mlád, Jdi za štěstím, Trezor, Ráno jedu dál nebo Když jsem já byl tenkrát kluk. Na několik písní si s ním na pódiu zatancovala i jeho nejmladší dcera Nellinka s taneční skupinou Emotion.

Zobrazit   >
Limitovaná edice Bernard Bohemian Ale

Uvařit dobré pivo je umění. A když se k tomu přidají další kouzelné ingredience v podobě hudby a mistrovských tahů štětcem, musí vzniknout něco výjimečného. Zpestřete si i Vy sváteční období limitovanou edicí luxusních sektových lahví Bernard Bohemian Ale ozdobených originálním dílem Karla Gotta. 

V pořadí třetí lahví s originální etiketou pokračuje dlouhodobá spolupráce, díky níž se můžete každý rok těšit na rozšíření této sběratelské edice o další exkluzivní kousek z mistrovské palety Karla Gotta. 

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové produkty, cukr, kvasnice, koriandr

https://www.bernard.cz/cs/pivo/sortiment/darkova-baleni/16.shtml 


Zobrazit   >
Karel Gott a Leoš Mareš ve videoklipu

Karel Gott a Leoš Mareš ve videoklipu

Nové pojetí hitu Být stále mlád

Sny se plní, jen když se na ně nezapomíná, a cesta k jejich uskutečnění se ani po letech nevzdává! Své o tom ví Leoš Mareš. Už před šestnácti lety ho napadlo propojit svůj text o neúprosném běhu času s hitem Být stále mlád Karla Gotta. Ovšem německý rapper Bushido ho nakonec o několik let předběhl. Až letos, kdy se Karel Gott ve velkém stylu vrátil do pražské O2 arény a mezi hosty si pozval Leoše Mareše, se mohl tento odvážný nápad uskutečnit. A co víc – nyní po 180 dnech od koncertní premiéry se tento nezvyklý duet dočkal i vizuální podoby v novém videoklipu režiséra Marka Jarkovského. Duet zároveň vychází i jako digitální singl, který bude k dispozici na Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music a v dalších digitálních servisech.

Jeden z největších světových hitů Forever young, který napsal frontman kapely Alphaville Marian Gold spolu se svými tehdejšími spoluhráči Frankem Mertensem a Bernhardem Lloydem, u nás proslavil s krásným českým textem Eduarda Krečmara Karel Gott. Žádný jeho koncert se bez Být stále mlád neobejde. Píseň byla před několika lety s velkým úspěchem nazpívána znovu. V němčině z ní vznikl neobvyklý duet Karla Gotta s německým rapperem Bushidem. V té době nikdo netušil, že obdobný koncept písně už před šestnácti roky nosil v hlavě tehdy šestadvacetiletý Leoš Mareš. Před těmi šestnácti lety totiž napsal text o tom, jak ten čas letí, a měl sen, že by refrén k němu byla právě píseň Být stále mlád a že by ho zpíval sám Karel Gott. „Tenkrát jsem se styděl za Karlem Gottem jít. Věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Ten nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala Už jsme zase starší," vzpomíná Leoš Mareš.

Na svůj nápad zapomněl, ale v roce 2010 uslyšel z rádia rappera Bushida, jak rapuje a Karel Gott mu zpívá refrén Für immer jung. „Úplně se mi stáhlo hrdlo a v hlavě se mi ozvalo: nééé, to byl přece můj nápad už v roce 2002!" Leoš Mareš si myslel, že se tím pro něj příběh skladby Být stále mlád definitivně uzavřel a už se nikdy nestane skutečností. Uběhlo dalších osm let a letos na jaře mu Karel Gott zavolal a pozval ho na svůj koncert do O2 arény. Leoš Mareš to okomentoval: „Myslel jsem si, že mi Karel nabízí vstupenky někam na tribunu, a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na podium udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír – a Karel souhlasil!"

Šestnáct let starý sen Leoše Mareše se stal 12. 6. 2018 v pražské O2 aréně konečně skutečností. Sklidil obrovský úspěch, který dal impulz k tomu, aby také vznikl videoklip, jenž by měl nadčasovou atmosféru.
Videoklip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=U4k5qB5jRdQ

Singl naleznete na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/440820-byt-stale-mlad

Zobrazit   >
Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Ve středu 5. prosince se uskutečnila slavnostní ražba první ze série tří pamětních medailí
s tváří Karla Gotta. Na medailích, které budou k dostání ve stříbrné i zlaté variantě, budou tři různé Gottovy portréty připomínající jeho nejznámější životní role. Ražby se zúčastnil i Karel Gott osobně.

„Medaile připomínají Karla Gotta v jeho třech nejznámějších životních rolích. Jednak samozřejmě jako zpěváka, dále jako malíře a v neposlední řadě jako fenomén, který zasáhl řadu generací lidí po celém světě," říká Aleš Brix, člen představenstva České mincovny.

Součástí každé medaile je číslovaný certifikát pravosti. Část emisního nákladu bude navíc ručně číslována na hraně.

První pamětní medaile s portrétem Karla Gotta zpěváka, jejímž autorem je Mgr. Petr Horák, bude k dostání už letos v prosinci a v lednu příštího roku. Náklad zlaté půluncové medaile bude 500 kusů, z čehož 300 kusů bude číslovaných. Stříbrných medailí bude k dostání 1 000 kusů,
z čehož 600 kusů bude číslovaných. „Prvních 80 zákazníků, kteří si zarezervují celou zlatou sadu, získá jistotu dodávky první medaile ještě do Vánoc a stejnou číselnou řadu na všech třech medailích," dodává Aleš Brix.

Karel Gott neskrýval radost a potěšení. Mimo jiné to vyjádřil volnou citací veršů z díla svého oblíbeného čínského básníka Li Po: "Dnes je krásný den, jako když zlatá mince z mincovny o stůl cinkne".

Mistr poděkoval všem třem výtvarníkům za vkusné umělecké zpracování edičního záměru České mincovny vtělit jeho kariéru do vzácného kovu ve třech podobách (zpěvák, malíř, fenomén - legenda). Řemeslnou zručnost pracovního kolektivu pak ocenil i při společném fotografování se zaměstnanci po ukončení slavnostní ražby.

Medaile s motivem Karla Gotta malíře, kterou vytvořila Mária Filová, bude k dispozici v březnu příštího roku a medaile Karel Gott jako fenomén, o jejíž podobu se zasloužil Asamat Baltaev, dorazí příští rok v červnu.

Zobrazit   >