Novinky

Supraphon vydává singlové hity Karla Gotta

Supraphon vydává v pátek 14. června 2019 jubilejní narozeninové kompilace nejúspěšnějších písní Karla Gotta z celé doby jeho skvělé kariéry v původních verzích s nově remasterovaným zvukem.

K nadcházejícímu významnému životnímu jubileu našeho nejúspěšnějšího zpěváka populární hudby vydává Supraphon hned dvě speciální kolekce mapující nejoblíbenější písně z průběhu bezmála šesti dekád jeho oslnivé hudební kariéry. Připravované výběrovky vyjdou přesně měsíc před osmdesátinami Karla Gotta ve dvou kompletech: KAREL GOTT 80/80 – Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzivním výpravném 15CD–boxu pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019. Ani na jednom titulu nechybí aktuální hit SRDCE NEHASNOU, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlotte Ellu složil Richard Krajčo. Stejnojmenný videoklip láme rekordy na portále YouTube, kdy během dvou týdnů od svého zveřejnění překonal hranici pěti milionů zhlédnutí a dlouho kraloval na 1. místě v kategorii Trendy. Aktuálně má již přes šest a půl milionu zhlédnutí.

Co jsou singly?

Bývaly doby, kdy se aktuální hity hudebních idolů točily na gramofonovém talíři vesměs rychlostí 45 otáček za minutu (singly, tedy single play, prostě SP). Šlo o vinylové kotoučky se dvěma písničkami, kde se rozlišovaly strany A a B – na „áčku“ byla nahrávka, na kterou gramofonová firma sázela jako na budoucí hit, na „béčku“ pak nahrávka, která se s případným úspěchem singlu svezla. Gramofonová deska byla od doby svého vynálezu – od konce 19. století až do 80. let 20. století – nejrozšířenějším nosičem zvukového záznamu. Od konce 80. let byla pak klasická gramofonová deska postupně nahrazována kompaktními disky (CD), až byly nakonec gramofonové desky z trhu téměř úplně vytlačeny. Vinylová elpíčka se sice po klinické smrti na scénu k překvapení mnohých triumfálně vrátila stejně jako velkoformátové vinylové singly pro diskžokeje, ale malé vinylové singly zatím žijí jen ve vzpomínkách oddaných fanoušků populární hudby a jsou nahrazeny dnes téměř výhradně digitální podobou. Vydavatelství Supraphon se u příležitosti osmdesátin Karla Gotta rozhodlo zavzpomínat právě na jeho úspěšnou a jedinečnou singlovou produkci.

 

Singly Karla Gotta ve dvou dárkových kompletech

Poprvé v obdivuhodné nahrávací kariéře Karla Gotta se k diskofilům u příležitosti oslavy jeho osmdesátin dostává reprezentativní kolekce bezmála všech jeho někdejších nahrávek ze singlů. Pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019 jde o 15CD–box v exkluzivním balení. Autor obou kompilací Miloš Skalka k tomu uvedl: „Je to úctyhodná nálož nahrávek, které náš nejpopulárnější interpret všech dob pořídil od svých úplných gramofonových začátků až do současnosti. Výběry obsahují bezmála všechny singly, to znamená, že se do konečného výběru nedostalo jenom pár nahrávek převzatých písní, k nimž vydavatelská firma nezískala autorská práva, nebo jejichž jazykové verze byly majiteli autorských práv zamítnuty. Klasické vinylové pětačtyřicítkové singly u nás vycházely až do devadesátých let, kdy je postupně začaly nahrazovat digitální formáty a gramofonové firmy do rádií začaly rozesílat vytipované ,singly‘ v elektronické podobě,  a na jejich vydávání ve formátu fyzických nosičů, v nové době CD singlů, postupně zcela rezignovaly. Mnohé ze ,singlů‘ nejnovějšího data na výběrech Karla Gotta jsou představovány písněmi, které vydavatelské domy nabízely rádiím vesměs jako pilotní avíza novinkových alb.“ 

 

Na 15CD kompletu KAREL GOTT SINGLY se nakonec vešlo tři sta nahrávek z let 1962–2019, které nad jiné jasněji dokládají to, jak často a s jakou chutí Karel Gott navštěvoval nahrávací studia, především Mozarteum a dnes již legendární Studio A v Praze-Karlíně. Platí to především o blahodárných létech šedesátých, ze kterých bylo zařazeno bezmála sto třicet snímků, tedy více než třetina celého kompletu.

Výběr celkem osmdesáti největších singlových hitů se vešel na reprezentativní 4CD KAREL GOTT 80/ 80. Jde o největší hity z let 1964–2019.

 

Karel Gott u příležitosti vydání narozeninových kompletů uvedl: Řekněme si upřímně, že bez přízně publika by to nešlo. Vlastně všechno, čemu se celoživotně věnuji, dělám pro své posluchače a diváky. Kdybych z jejich strany doslova fyzicky necítil – a to více než pětapadesát let – příznivou odezvu, nemohl bych svou práci už dávno dělat. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl zpívat a vydávat desky do osmdesáti let.“

 

15CD-box SINGLY: https://karelgott.lnk.to/Singly300PisniZLet1962-2019

4CD 80/80 NEJVĚTŠÍ HITY: https://karelgott.lnk.to/8080NejvetsiHity1964-2019

 

VIDEOKLIP Srdce nehasnou: https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4&list=PLPfi7ICeqP2oFdlh3YmAo0fUALN5zIgJy&index=5

Zobrazit   >
Z natáčení dokumentárního filmu o Karlu Gottovi

Karel Gott během letošního roku natáčí s režisérkou Olgou Špátovou dokumentární film o svém životě. Tentokrát se Karel Gott s rodinou a štábem vydal do německého Hamburku, kde se v rámci natáčení setkal mimo jiné i se svým dlouholetým neměckým manažerem Maxem Kaminským. 

Zobrazit   >
Karel Gott hostem koncertu Leoše Mareše

Karel Gott hostem koncertu Leoše Mareše

V O2 areně si zazpívali Být stále mlád

V pátek 17. května vystoupil Karel Gott v pražské O2 areně jako host jednoho ze tří koncertů Leoše Mareše. Společně si zazpívali píseň Být stále mlád. Po tomto mimořádném zážitku Karel Gott prohlásil: 

"Milí přátelé, vaše včerejší vřelé přivítání na koncertě Leoše Mareše v O2 aréně je pro mě nezapomenutelné. Tento večer mě naplnil energií a přinesl mi mnoho radosti na hodně dlouho. Díky Leoši za pozvání a velká gratulace k třikrát vyprodané aréně. Ještě musím hodně cvičit."


Zobrazit   >
Speciální kolekce Supraphonu k 80. Karla Gotta

K nadcházejícímu významnému životnímu jubileu našeho nejúspěšnějšího zpěváka populární hudby vydá Supraphon hned dvě speciální kolekce, mapující nejoblíbenější písně z průběhu šesti dekád jeho oslnivé hudební kariéry. Připravované výběrovky vyjdou ve dvou kompletech: KAREL GOTT  80/ 80 – Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzivním 15CD-boxu pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019. Díky bohaté kariéře podávají oba komplety jasný důkaz, jak byl a stále je Karel Gott důležitý pro českou hudební scénu. Hudební dárek pro všechny příznivce Karla Gotta vyjde přesně měsíc před jeho osmdesátinami – tedy 14. 6. 2019. Bude obsahovat také nový singl s duetem Gotta s dcerou Charlotte Ellou, který se již v předstihu dostane k posluchačům v podobě videoklipu.

 

Mezi slavnými singly, které vznikaly v průběhu celé Gottovy kariéry, se objeví i novinka v podobě překvapivého spojení Karla Gotta s hitmakerem Richardem Krajčem coby autorem nové písně Srdce nehasnou. Je to vůbec poprvé, kdy se frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo rozhodl napsat píseň pro někoho jiného než pro svoji úspěšnou kapelu. Finální podobu písně doladil s Petrem Harazinem ze skupiny Nebe. Vznikl tak mimořádný duet pro Karla Gotta a jeho dceru Charlotte Ellu.

 

„Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskládal, a proto jsem se dokonce i trochu bál. Každá píseň je pro mě totiž vždy takový malý klenot a já si říkal, že Karel by si zasloužil jeden takový, vybroušený‘.  A o to jsme se s pokorou všichni pokusili. Vznikla zpověď zralého moudrého muže, táty, který už, ví, co se chystá‘. Byl jsem rád, že se Karlovi i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se zalíbí i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce,“ popsal vznik písničky Richard Krajčo.

 

Karel Gottk tomu uvedl: „Po dvou pohádkových duetech s Charlottkou pro nás Richard Krajčo napsal první společnou píseň, po které jsem již delší dobu toužil. Nese v sobě emoční hloubku a energii rozpravy mezi otcem a jeho dospívající dcerou. Richard naprosto přesně vystihl sílu myšlenky předat v písni mé dceři pohled na životní situace, které ji mohou také potkat. Jsem hrdý na to, s jakým nasazením a profesionalitou Charlottka píseň nazpívala.“

 

Překvapivá výsledná zvuková podoba nového duetu Srdce nehasnou vznikla pod producentským dohledem Lukáše Chromka, který připravil aranžmá a oslovil excelentní sestavu studiových hudebníků: Lukáš Chromek (kytary a basa),  Richard Krajčo (akustická kytara), Roman Vícha (bicí), Jan Steinsdörfer (klávesy) a smyčcový Unique Quartet.

 

Mimořádnost duetu Srdce nehasnou ve své jedinečné atmosféře obsahuje i videoklip, kde se představují nejen oba protagonisté Karel Gott a Charlotte Ella Gottová, ale i všichni tvůrci a muzikanti spolupracující na vzniku nahrávky. Videoklip Srdce nehasnou, byl natočen  v kreativní produkci Jakuba Svobody z Publishers a v režii Janka Cingroše z filmové společnosti Popojedem.

 

 

Speciální kolekce si můžete již nyní zakpupit v předprodeji:

 

https://www.supraphonline.cz/album/472882-singly-300-pisni-z-let-1962-2019

 

https://www.supraphonline.cz/album/472854-80-80-nejvetsi-hity-1964-2019

Zobrazit   >
Nový duet Karla Gotta s dcerou Charlotte Ellou

Nový duet Karla Gotta s dcerou Charlotte Ellou

Píseň Srdce nehasnou napsal Richard Krajčo

K nadcházejícímu významnému životnímu jubileu našeho nejúspěšnějšího zpěváka populární hudby vydá Supraphon hned dvě speciální kolekce, mapující nejoblíbenější písně z průběhu šesti dekád jeho oslnivé hudební kariéry. Připravované výběrovky vyjdou ve dvou kompletech: KAREL GOTT  80/ 80 – Největší hity 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzivním 15CD-boxu pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019. Díky bohaté kariéře podávají oba komplety jasný důkaz, jak byl a stále je Karel Gott důležitý pro českou hudební scénu. Hudební dárek pro všechny příznivce Karla Gotta vyjde přesně měsíc před jeho osmdesátinami – tedy 14. 6. 2019. Bude obsahovat také nový singl s duetem Gotta s dcerou Charlotte Ellou, který se již v předstihu dostane k posluchačům v podobě videoklipu.

 

Mezi slavnými singly, které vznikaly v průběhu celé Gottovy kariéry, se objeví i novinka v podobě překvapivého spojení Karla Gotta s hitmakerem Richardem Krajčem coby autorem nové písně Srdce nehasnou. Je to vůbec poprvé, kdy se frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo rozhodl napsat píseň pro někoho jiného než pro svoji úspěšnou kapelu. Finální podobu písně doladil s Petrem Harazinem ze skupiny Nebe. Vznikl tak mimořádný duet pro Karla Gotta a jeho dceru Charlotte Ellu.

„Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskládal, a proto jsem se dokonce i trochu bál. Každá píseň je pro mě totiž vždy takový malý klenot a já si říkal, že Karel by si zasloužil jeden takový, vybroušený‘.  A o to jsme se s pokorou všichni pokusili. Vznikla zpověď zralého moudrého muže, táty, který už, ví, co se chystá‘. Byl jsem rád, že se Karlovi i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se zalíbí i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce,“ popsal vznik písničky Richard Krajčo.

 

Karel Gottk tomu uvedl: „Po dvou pohádkových duetech s Charlottkou pro nás Richard Krajčo napsal první společnou píseň, po které jsem již delší dobu toužil. Nese v sobě emoční hloubku a energii rozpravy mezi otcem a jeho dospívající dcerou. Richard naprosto přesně vystihl sílu myšlenky předat v písni mé dceři pohled na životní situace, které ji mohou také potkat. Jsem hrdý na to, s jakým nasazením a profesionalitou Charlottka píseň nazpívala.“

 

Překvapivá výsledná zvuková podoba nového duetu Srdce nehasnou vznikla pod producentským dohledem Lukáše Chromka, který připravil aranžmá a oslovil excelentní sestavu studiových hudebníků: Lukáš Chromek (kytary a basa),  Richard Krajčo (akustická kytara), Roman Vícha (bicí), Jan Steinsdörfer (klávesy) a smyčcový Unique Quartet.

 

Mimořádnost duetu Srdce nehasnou ve své jedinečné atmosféře obsahuje i videoklip, kde se představují nejen oba protagonisté Karel Gott a Charlotte Ella Gottová, ale i všichni tvůrci a muzikanti spolupracující na vzniku nahrávky. Videoklip Srdce nehasnou, byl natočen  v kreativní produkci Jakuba Svobody z Publishers a v režii Janka Cingroše z filmové společnosti Popojedem.

 

Singl: https://KarelGott.lnk.to/SrdceNehasnouPR

 

KLIP: https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4


Singl si můžete zakoupit zde: https://www.supraphonline.cz/album/472256-srdce-nehasnou 

Zobrazit   >
Karel Gott na koncertě v Brně

Karel Gott na koncertě v Brně

Halou Rondo se nesla velká energie

V sobotu 9. března vystoupil Karel Gott v brněnské hale Rondo. Jako hosty si pozval Martu Kubišovou, Ilonu Csákovou, Marka Ztraceného a Jiřího Zonygu. Karla Gotta opět doprovodil Pavel Větrovec Band a taneční skupina Emotion v čele s Nellinkou Gottovou. 

"Milí příznivci, vám, kteří jste byli na sobotním koncertě v Brně děkuji za sympatie a předání energie, která nás povzbudila. Rád bych vás potěšil několika fotografiemi z haly Rondo," prohlásil Karel Gott.

 

Zobrazit   >