Novinky

Vila Karla Gotta se otevře veřejnosti, oznámila rodina
Dům, kde žil víc než polovinu svého života Karel Gott, bude přístupný veřejnosti. Oznámila to zpěvákova manželka Ivana Gottová v den, kdy si příznivci a blízcí připomínají čtyři roky od jeho odchodu. Uvedla, že se pro významný krok rozhodla spolu se svými dcerami. První návštěvníci by se do prvorepublikové vily mohli podívat už ve druhé polovině roku 2024. 
Zobrazit   >
PAMĚTI KARLA GOTTA VYCHÁZÍ JAKO KOMPLETNÍ AUDIOKNIHA

Fanoušci Karla Gotta mají poprvé možnost slyšet jeho autobiografii Má cesta za štěstím v kompletní verzi. Na čtyřech CD-MP3 vychází 29. září 2023 audiokniha, kterou načetli Igor Bareš a také umělá inteligence hlasem Karla Gotta. Některé díly ze zpěvákových pamětí mohli přes prázdniny slyšet posluchači Českého rozhlasu Dvojka, kde četba na pokračování zaznamenala více než milion on-line poslechů, a stala se tak nejposlouchanějším literárně dramatickým dílem v historii ČRo. Nyní se k posluchačům dostanou i kapitoly ze soukromého života, které ve vysílání nezazněly.

Zobrazit   >
Český rozhlas natáčí autobiografii Karla Gotta

Autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím bude mít rozhlasovou podobu. Na její přípravě pracuje Český rozhlas ve spolupráci s agenturou Karel Gott Agency. Četbu na pokračování odvysílá v létě stanice Český rozhlas Dvojka. Příběhy ze života nejúspěšnějšího českého zpěváka bude posluchačům předčítat herec Igor Bareš, rozhlas v projektu využije i hlas Karla Gotta vytvořený umělou inteligencí. Projekt je součástí oslav 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání.

Zpěvákova manželka Ivana Gottová, která je zároveň jednatelkou agentury Karel Gott Agency, a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral dnes podepsali smlouvu o spolupráci na projektu. 

Sedmisetstránková autobiografie vyšla ve své knižní podobě v roce 2021 a stala se okamžitě knižním bestsellerem. Karel Gott knihu dopsal na sklonku života v roce 2019, jejího vydání ani načtení audioknihy se tak bohužel nedočkal.

Když mě Český rozhlas s nápadem na zapojení Karlova hlasu do audioverze knihy oslovil, nevěřila jsem, že už by to dnešní technologie ve vysoké kvalitě umožňovaly. Doufám, že posluchači budou výsledkem nadšeni, stejně jako tým, který na projektu pracuje. A pevně věřím, že by byl z využití umělé inteligence nadšený i sám Karel. Vždy své fanoušky rád překvapoval, fascinovaly ho moderní technologie a inovace. Jsem také ráda, že jsme pro načtení celé knihy vybrali skvělého herce s příjemným sametovým hlasem Igora Bareše,uvedla Ivana Gottová.

Hlas Karla Gotta vytvořený umělou inteligencí posluchači poprvé uslyší 13. července, v předvečer výročí jeho narozenin. Vybrané kapitoly z autobiografie odvysílá od 14. července Český rozhlas Dvojka, na podzim pak celé memoáry vyjdou jako audiokniha. Projekt vzniká pod vedením režiséra Českého rozhlasu Aleše Vrzáka a kreativního producenta Lukáše Sapíka.

Jsem rád, že můžeme tímto projektem navázat na mnohaletou a velmi bohatou spolupráci s Karlem Gottem, který jednoznačně patří k nejvýraznějším osobnostem novodobé české kultury, a přinést posluchačům a jeho fanouškům detailní pohled na jeho úspěšnou kariéru i soukromý život,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas se při přípravách hlasu Karla Gotta vytvořeného umělou inteligencí řídí souborem pravidel jak v oblasti práva a etiky, tak v oblasti kvality záznamu, aby nenarušil odkaz Karla Gotta. Pravidla pro práci s takzvanou hlasovou syntézou Český rozhlas zveřejní v první polovině července.

Karel Gott s Rozhlasem spolupracoval prakticky od začátku své kariéry. Jeho první rozhlasové nahrávky pochází z počátku 60. let. V novém tisíciletí se dokonce stal rozhlasovým moderátorem. V letech 2011 až 2015 uváděl na stanici Český rozhlas Dvojka vlastní pořad Zpátky si dám tenhle film. V rozhlasovém studiu také Karel Gott natočil svoji poslední nahrávku – novou verzi písně Jdi za štěstím v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Ta bude také ústředním hudebním motivem připravované audioverze knihy Má cesta za štěstím.

Zobrazit   >
Oficiální trailer filmu Karel

Oficiální trailer filmu Karel

Film vstoupí do kin 15. října

Celovečerní dokumentární film KAREL představuje oficiální upoutávku. Snímek slibuje ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta, zpěvák se v něm společně s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou vydává po stopách svého života. Setkává se s lidmi, kteří sehráli v jeho životě důležitou úlohu, a vrací se na místa, jež v něm zanechala výraznou stopu. Jedním z takových míst je i konzervatoř, kde čeká jedno z mnoha překvapení – zjištění, že si kdysi vysloužil dvojku z chování a čtyřku z píle.

Film Karel vstoupí do českých kin 15. října 2020.

Režisérka Olga Malířová Špátová pracuje na filmu KAREL dva roky, natáčení pak probíhalo v průběhu posledního roku Gottova života. „Myslím, že právě skutečnost, že procházel těžkou nemocí, je důvodem k tomu, že byl Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný," říká Olga Malířová Špátová.
Snímek odhaluje Gottův rodinný život, jeho nadhled a humor, nevyhýbá se ale ani boji s nemocí. „S podporou obětavé lásky své ženy Ivanky zápasil s nemocí statečně. Jsem vděčná, že jsem s ním mohla strávit celý rok života ve chvílích šťastných a dojemných, ale i nelehkých," dodává režisérka.

Film Karel představí Karla Gotta na ploše dlouhé 127 minut. Během natáčení vzniklo ohromné množství vzácných filmových scén, dát snímku KAREL výslednou podobu byl proto extrémně složitý a náročný úkol. „První střih měl přes sedm hodin," vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve střižně Olga Malířová Špátová.

Film obsahuje řadu málo známých archivních materiálů a samozřejmě v něm znějí i slavné Gottovy písně. U příležitosti uvedení filmu vydává Supraphon na 2CD a v digitálních formátech soundtrack, který obsahuje jejich originální nahrávky.

Zároveň s upoutávkou tvůrci definitivně potvrzují, že se ve snímku neobjeví dcera Karla Gotta Dominika. Natáčení se zúčastnila, se svým účinkováním ve filmu Karel však nakonec nesouhlasila a režisérka tak musela její přání respektovat a záběry z filmu odstranit.

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ K NEÚČASTI DOMINIKY GOTTOVÉ VE FILMU
Dne 30. listopadu 2019 napsala Olga Špátová e-mail Dominice Gottové, ve kterém jí poděkovala za natáčení scén do filmu Karel, které proběhlo se všemi dcerami v létě 2019. S natáčením byla Dominika dopředu obeznámená a souhlasila s ním. Režisérka Špátová popsala v e-mailu Dominice konkrétní natočené scény, které by ve filmu ráda použila. Zároveň ji písemně zažádala o souhlas, tedy svolení s účinkováním ve filmu. Dominika na její e-mail neodpověděla a ani žádným jiným způsobem ji nekontaktovala. Stejně tak nekontaktovala ani Ivanu Gottovou, jakožto producentku filmu.
Proto Olga Špátová v únoru letošního roku oslovila Dominiku a požádala ji o schůzku. Když se sešly, režisérka pustila Dominice konkrétní sestříhané záběry, které chtěla použít ve filmu a o kterých Olga Špátová psala ve zmíněném e-mailu. Dominika při této osobní schůzce záběry zhlédla, vyslovila nesouhlas s jejich zveřejněním a odmítla tudíž ve filmu figurovat. Toto její rozhodnutí samozřejmě musela Olga Špátová respektovat.

Zobrazit   >
Tisková zpráva

Tisková zpráva

14.7.2020

První záběry z filmu KAREL.

Zobrazit   >