Novinky

Album Ta pravá pokřtěno

Album Ta pravá pokřtěno

Karel Gott zpět v Malostranské besedě

V úterý 26. června proběhl v pražské Malostranské besedě křest novinkového alba Karla Gotta Ta pravá. Kmotrem alba se stal zpěvák a skladatel Marek Ztracený, který Karlu Gottovi napsal titulní píseň Ta pravá, a ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová. 

Celý text si můžete přečíst zde: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/karel-gott-dnes-v-praze-pokrtil-sve-nove-album-ta-prava/1636780 

Zobrazit   >
Nový videoklip Karla Gotta je na světě

Nový videoklip Karla Gotta je na světě

Vyznává se v něm k lásce k manželce a dcerkám

Karel Gott vydává po pěti letech nové studiové album nazvané Ta pravá, jež se jmenuje podle písně, kterou dvaačtyřicetinásobnému slavíku zkomponoval na míru zpěvák Marek Ztracený. Ten se také objeví ve videoklipu, který vznikl v nápadité režii Martina Paseckého.

Martin Pasecký prozradil, co bylo impulzem, že k písničce byl zvolen právě takový scénář, který zve diváky do proudu Gottových vzpomínek, ale i do jeho žhavé přítomnosti, kdy ho zahlédneme s jeho rodinou: „Ten impulz přišel velmi záhy. Píseň jsem od prvního poslechu vnímal jako velmi emotivní osobní zpověď. Je to vlastně oslavná píseň na téma současnosti, ale zároveň vyprávění o minulosti, o životní cestě, a proto jsme se rozhodli být v tomto klipu vypravěči, kteří dokáží vizuálně kombinovat tyto dvě časové roviny. Klip je jiný tím, že při jeho zpracování prošel složitou, ale vizuálně velmi zajímavou animační technologii. Ukazuje mnoho překvapivých detailů z Gottovy životní cesty."

Marek Ztracený o vzniku písně Ta pravá prozradil: „Na myšlenku napsat Karlovi píseň mě přivedl můj kamarád. Začal jsem Karla více sledovat a zjistil, že se mi líbí jeho přístup k fanouškům a vůbec k životu. U skládání jsem se do něj na chvíli jakoby převtělil a najednou byla na světě písnička Ta pravá. Karel mi hned volal, že tahle je ta ona! Upřímně mě to potěšilo a je to pro mě nová zkušenost, protože jsem byl na písničky dlouho lakomý. Navíc, jako bonus, mne Karel Gott pozval i na svůj velký koncert do O2 Arény, kde jsme si Tu pravou společně zazpívali."

Album Ta pravá, které vyšlo v pátek 8. června 2018 u Supraphonu, je atraktivní kolekcí světových evergreenů i novějších písní, výtečně padnoucích do současného Gottova repertoáru. Nahrávky vznikaly ve studiu ORM v průběhu několika let, některé však byly dokončeny až letos v květnu, jako je například duet s Dashou. Na albu jsou výrazné songy typu You'll Be In My Heart, When I Need You, Can't Take My Eyes Off You nebo Hot Stuff, opatřené klasickými i novými texty Eduarda Krečmara, Zdeňka Borovce, Jaroslava Machka, Pavla Cmírala, Richarda Bergmana, Michaela Prostějovského a Miloše Skalky. Milým překvapením je debutová spolupráce s písničkářkou Radůzou, která přebásnila If Tomorrow Never Comes ze zpěvníku Gartha Brookse, velké hvězdy moderní americké country music.

Booklet obsahuje texty písní a rozhovor Miloše Skalky s Karlem Gottem. Obal je doplněn sadou nových stylových fotografií Ondřeje Pýchy. Speciálním překvapením je zařazení obrazu, který pro zadní stranu bookletu namalovala Ivana Gottová na přání vydavatelství Supraphon. Málokdo totiž ví, že má Ivana Gottová velký malířský talent. „Když jsem v posledních třech letech navštěvovala Gottovy v jejich domě, občas jsme zavedli řeč i na Karlovo malování. Ten se několikrát zmínil o tom, že jeho žena ráda maluje a občas mi ukázal i její obrazy. Byla jsem velmi mile překvapená, jaký malířský talent Ivana Gottová má, a proto nás v Supraphonu napadlo, že by mohla do bookletu udělat Karlův portrét. Jsme rádi, že vše vyšlo, a vnímáme tento Ivanin osobní počin jako velmi speciální příspěvek a jistou formu vyznání Karlovi a jeho novému albu, které v sobě nese i rodinné téma," dodává ředitelka Supraphonu Iva Milerová.

Ivanu Gottovou od dětství bavilo malování, intenzivněji se ale svému koníčku začala věnovat v době, kdy její manžel podstupoval onkologickou léčbu v nemocnici a rodina procházela těžkým obdobím. „Tak dlouho jsem Karlovy štětce čistila, až jsem si jednou v noci po návratu z nemocnice za plátno také sedla. Malování mi psychicky pomáhalo náročné chvíle manželovy léčby zvládnout," říká Ivana Gottová. Karel Gott k tomu závěrem poznamenal: „Od počátku našeho vztahu se mi přes rameno Ivanka dívala a pozorovala mě při malování. Dnes si spolu ve volných chvílích rádi malujeme a vzájemně se inspirujeme, ale přitom zůstáváme stylem i směrem každý svůj."

Podívejte se na videoklip k písni Ta pravá. https://youtu.be/biehrnLYZFg

Zobrazit   >
Proběhl koncert v O2 areně v Praze

Proběhl koncert v O2 areně v Praze

Karel Gott sklidil mohutný aplaus

V úterý 12. června proběhl v O2 areně v Praze očekávaný koncert Karla Gotta. Za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka zazpíval Karel Gott své nestárnoucí hity, včetně novinky Ta pravá. V rámci večera vystoupili a zazpívali hosté Karla Gotta, kterými byli Markéta Konvičková, Charlotte Ella Gottová, Ewa Farna, Marek Ztracený, Leoš Mareš a Michal David. Spolu s dětskou taneční skupinou zatancovala i nejmladší dcera Karla Gotta Nelly Sofie. 

Karel Gott po koncertu vyjádřil svým příznivcům poděkování:

"Vážení a milí příznivci, ještě teď jsem plný dojmů z včerejšího koncertu. Děkuji vám všem, kteří jste přišli do O2 areny a dali jste mi opět najevo vaši přízeň a podporu, čehož si nesmírně vážím. Vytvořili jste skutečně nádhernou atmosféru, která je pro mě nezapomenutelná. Velké díky patří i mým hostům, které jste pozitivně, spontánně a hodně hlasitě přijali. Rád bych poděkoval i vám všem, kteří jste mi donesli dárky i květiny, mám je všude kolem sebe, kochám se a vzpomínám na včerejší koncert." 

Organizátory koncertu byli O2 arena a Karel Gott Agency. Velké díky patří i slovenské promotérce Silvii Němčovičové, která se svou agenturou Silvi production a společností Ministry zajišťovala kompletní technickou a vizuální podporu koncertu. 

Zobrazit   >
Vychází očekávané studiové album Ta pravá

„Ta pravá může být žena, láska, píseň, chvíle, doba, nálada i deska... prostě dosaďte si to, co je pro vás momentálně to pravé," vzkazuje Karel Gott posluchačům svého novinkového alba, které vydává Supraphon 8. června.


ALBUM
Tucet písní na albu Ta pravá je mixem popové klasiky a standardů, které chtěl Karel Gott natočit již dříve, v průběhu let na ně nezapomínal a nyní přišla ta pravá chvíle, aby se dostaly na album vedle titulní písně, kterou mu „na tělo" napsal zpěvák a skladatel Marek Ztracený.
Nahrávky pro nové album Karla Gotta se nerodily tentokrát tak snadno. Vznikaly totiž dlouhých pět let. Karel Gott k tomu uvedl: „Začali jsme natáčet v roce 2013, ale pak po dvou letech přišel nečekaný a hodně velký zdravotní problém, kdy jsem musel nedobrovolně přerušit svou práci. Když jsem byl potom z nejhoršího venku, následovalo delší léčení a už jsem vlastně ani nepočítal s tím, že bych se k natáčení vrátil. Moc jsem totiž nevěřil tomu, že by to ještě vůbec bylo možné. Popravdě řečeno, ani jsem se tím nezabýval, protože myšlenky jsem měl někde úplně jinde. Ale když jsem na tom byl zdravotně mnohem líp, uspořádal jsem pár menších, v podstatě komorních vystoupení. A během nich jsem ke svému příjemnému překvapení zjistil, že to jde. A dokonce bezvadně! Vypravil jsem se tedy znovu do studia ORM a v natáčení pozvolna pokračoval. Přeci jen, moje nemoc mi přinesla další životní zkušenost, a to že se v mých nových nahrávkách promítla radost z návratu."


Mezi dvanácti skladbami našly své místo výrazné, nestárnoucí songy, jako jsou například: You´ll Be In My Heart, Can´t Take My Eyes Off You, When I Need You či Hot Stuff. Českými texty je opatřili osvědčení autoři, jenž s Karlem Gottem již v minulosti úspěšně spolupracovali. Patří k nim: Eduard Krečmar, Zdeněk Borovec, Jaroslav Machek, Pavel Cmíral, Richard Bergman, Michael Prostějovský a Miloš Skalka. Překvapením může být první spolupráce s písničkářkou Radůzou, která přebásnila písničku If Tomorrow Never Comes ze zpěvníku Gartha Brookse, velké hvězdy moderní americké country music.
Na albu je i jeden duet, ke kterému Karel Gott poznamenal: "Dlouho jsem hledal píseň, kterou bych si zazpíval s Dashou, jež s námi vystupuje už osmnáct let! Jako sboristka i jako sólistka. Podle mně je to jedna z vůbec nejpozoruhodnějších, nejmodernějších a současně nejstylovějších zpěvaček u nás. Tak jsem si říkal: Jak to, že pořád chodíme kolem sebe, spoustu jsme toho společně zažili, jenom nemáme duet. A pak jsem přišel na píseň Somewhere Out There, kterou s věhlasným, dnes už bohužel zesnulým autorem filmové hudby Jamesem Hornerem, napsali hitmakeři Barry Mann a Cynthia Weil. Řekl jsem si: Tak tohle je přesně píseň, kterou bych chtěl s Dashou nazpívat. Navíc mi skladba silně připomíná Beethovenovu Klavírní sonátu, což je její další plus."
Album, které vydá Supraphon v pátek 8. června 2018 na CD i v digitálních formátech MP3 a HI-RES pojmenovala píseň Marka Ztraceného Ta pravá, ke které Karel Gott zmínil: „S Markem jsem se vlastně neznal. Viděl jsem sice v televizi jeho profil, kde mě zaujal, ale to bylo všechno. A pak se najednou sám ohlásil. Byla to doba, kdy jsem se zrovna vrátil z nemocnice, kde jsem strávil opravdu hodně času. Proto pak do té písně vložil slova"štěstí se jenom na chvíli unavilo". Naštěstí pro mě. Ale hlavně: Co do stylu je to velice zajímavá píseň. A Marek mě touto písní dokázal dostat do takové hlasové polohy, do pro mě netypického způsobu interpretace. Jsem mu za to vděčný. Proto vůbec ne náhodou se toto album jmenuje Ta pravá."


VIDEOKLIP
V nedávné době na titulní píseň nového alba Karla Gotta vznikal i velmi ambiciózní videoklip v režii Martina Paseckého, který režíroval i dřívější klip k duetu Karla Gotta a Petra Koláře To jenom láska zastaví čas. Vizuální ztvárnění písně Ta pravá bude originálním ohlédnutím za úspěšnou a bohatou kariérou Karla Gotta, která stále pokračuje.
Jedním z míst, kde se videoklip natáčel, je i legendární prostor pražské Lucerny, místo neodmyslitelně spjaté s historií domácí populární hudby. K tomu Karel Gott poznamenal: „Lucerna má zvláštní neopakovatelnou atmosféru a je určitě jedním z koncertních sálů, kde jsem stál na pódiu při svých vystoupeních nejčastěji. Je zde mimořádné sepětí s publikem a proto hrát před vyprodanou Lucernou je stále velkou touhou mnoha muzikantů." A s úsměvem ještě glosoval: „ Mně se to za posledních padesát let mnohokrát podařilo. A pro mě zůstává i v prázdné Lucerně síla ducha, který jakoby stále vyprávěl, co všechno se tam odehrálo."
Ve videoklipu se objeví i autor písně Marek Ztracený, který o spolupráci s Karlem Gottem prozradil: „ Na Karlu Gottovi obdivuji jeho stoprocentní profesionalitu a snahu nikdy nezklamat své fanoušky. Myslím si, že jeho optimistický přístup k životu i k práci by zahanbil ledajakého teenagera. Snažil jsem se do něj vžít, abych mohl složit písničku vysloveně pro něj a o něm! Obavu, zda se mi to povedlo, nakonec rozptýlil svým telefonátem, kdy mi zavolal a pozval mě k sobě. Potěšilo mne, že i když je písnička náročná, nepřál si na ní nic měnit. A potom, při samotném nahrávání, nás doslova nadchnul v jaké je hlasové formě. Když na to teď vzpomínám, všechno se to odehrálo jako v příjemným snu."

Album Ta pravá objednávejte zde: https://www.supraphonline.cz/album/394627-ta-prava 

Zobrazit   >
Karel Gott natáčel novou pohádku Když draka bolí hlava

Koncem května jsme měli možnost zastihnout Karla Gotta při práci, a tentokrát v trochu jiné roli, než jako zpěváka. Usilovně pracoval na natáčení nové československé pohádky „Když draka bolí hlava“, kde si zahraje roli kováře, později krále. Jeho partnerkou bude Kamila Magálová herečka Slovenského Národního Divadla, která si zahraje roli panímámy. Natáčelo se v malebné krajině Beskyd ve vesničce Hrčava, která těsně hraničí s Polskou a Slovenskou Republikou. Počasí nám přálo, po celou dobu natáčení nádherně svítilo sluníčko a tak, když se natáčelo na pomněnkové louce, všichni přítomní byli naladěni pozitivně. Včetně hlavních protagonistů, jak nám potvrdil sám pan Karel Gott. „Lokace je vybraná opravdu výborně a s citem. Je to pro nás relax a inspirace, protože příroda dodává klid a pohodu. Jsem rád, že nehraju sám sebe, ale kováře. Muže šlachovitého, svalnatého, na kterém je vidět, že je ošlehaný ohněm kovárny a je z něj cítit životní zkušenost.“ Partnerkou bude Karlovi Kamila Magálová, kterou můžete znát například z komedie „Líbáš jako bůh“.  „Mojí partnerkou bude v pohádce Kamila Magálová, která je výborná herečka a já se přiznám, že mám trochu trému, když vedle mě hraje taková osobnost.“ říká Karel.  Kamila Magálová v naší pohádce přijala roli panímámy partnerky kováře, ke kterým na prázdniny přijedou vnučka Barborka a vnuk Tomík. Vnučku si zahraje dcerka Karla Gotta Charlottka Gottová a vnuka Alešek Nykodým. Jeden z kostýmů byl připraven také pro sestřičku Charlottky, pro Nelly Gottovou, která se v pohádce také objeví v malé epizodní roli a bude to vůbec poprvé, kdy si se svým tatínkem zahraje.

Kamila Magálová si s Karlem také zazpívala závěrečnou píseň k pohádce s názvem „Láska je náš drahokam“ autorů Michala Davida (hudba) a Petra Šišky (text), která ke své roli řekla: „Dušan Rapoš režisér pohádky mi zavolal a nabídl mi roli Panímámy. Sice jsem byla již skoro rozhodnuta, že roli příjmu, protože v minulosti jsem už s panem režisérem natočila pohádku „Falošný princ“, ale ještě jsem si vyžádala scénář. A po přečtení scénáře musím říct, že je to překrásná pohádka. Já tam hraji panímámu po boku Karla Gotta a moc se na to těším.“

Karel Gott navíc pro pohádku nazpíval také titulní píseň se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba), Petra Šišky (text).

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem.

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

 

Pohádka „Když draka bolí hlava“ vzniká v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

 

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 24.10.2018.

Fotografie v tiskové kvalitě v příloze případně pošleme přes úschovnu.

více o pohádce najdete na www.kdyzdrakabolihlava.cz , https://www.facebook.com/kdyzdrakabolihlava/

Zobrazit   >
Karel Gott propůjčí hlas pohádkovému králi

Karel Gott propůjčí hlas pohádkovému králi

Chystá se nová animovaná pohádka Bubeník a princezna

Není mnoho profesí, se kterými by Karel Gott neměl zkušenosti, i jeho ale čeká další pracovní příležitost. Kývl totiž na nabídku režiséra a producenta Alexe Pietera a jeho společníka Petra Brycha a v jejich připravované animované pohádce Bubeník a princezna propůjčí hlas králi. A nechá si dokonce poradit i od své dcerky Charlottky, která vyniká v dabingu. 

Zpěvák, malíř, ale i příležitostný herec. To je jenom hrstka profesí, ve kterých zpěvák Karel Gott díky svému talentu, píli a houževnatosti vyniká. Nyní ale dostal další zajímavou pracovní nabídku. Koproducenti animované pohádky Bubeník a princezna jej požádali, zda by nemohl svůj slavný hlas propůjčit jak jinak než králi. A Karel Gott k jejich velkému nadšení souhlasil. 

„Pánové Alex Pieter a Petr Brych z filmového studia Angels Pictures™ mě oslovili s nabídkou, abych propůjčil svůj hlas pohádkové postavě pana krále v novém anglicko-českém koprodukčním animovaném filmu Bubeník a princezna," prozradil a svěřil se o nabídce Gott.

Plácli jsme si a jsem moc zvědav, jak se nám bude spolupráce dařit. Musím ale na svém projevu ještě zapracovat. Pevně však věřím, že mi s ním pomůže dcera Charlottka, která se už dva roky úspěšně věnuje dabingu," okomentoval nabídku Gott, který je i po tolika úspěších v profesi zpěváka stále sebekritický. 

Mistr svým rozhodnutím splnil přání autora projektu Alexe Pietera. Ten totiž roli psal Gottovi přímo na míru. „Už při psaní scénáře jsem si okamžitě představil, kdo bude v české verzi hrát postavu Krále a protože je pro nás oba osobně Králem českých show jednoznačně Karel Gott, rozhodli jsme se jej oslovit," přiznal Pieter, který je z rozhodnutí Karla Gotta nadšený. 

„Máme takovou pracovní zásadu, že vždy chceme spolupracovat nejdříve s těmi úplně nejlepšími ve svém oboru a pouze pokud se nedohodneme si zajistíme náhradu. Proto jsme moc rádi, že Karel nadšeně a ochotně souhlasil a přijal naši nabídku namluvit roli Krále a zároveň jsme tak mohli osobně poznat, jak báječný je, jaký je profesionál a jak velký má smysl pro humor," nešetří komplimenty Pieter.

Ten Gotta nepřesvědčil jenom kvalitou svého projektu, ale myšlenkou, že film bude v každé zemi po celém světě, kde bude uveden, pomáhat dětem, které jsou v nouzi. Mistr tuto myšlenku obdivně kvitoval. 

„Úplně prvotním impulsem bylo vytvořit film pro své děti, pak přišla následná myšlenka, že ten film by mohl být opravdu prospěšný dětem, které potřebují pomoc. Proto jsme se rozhodli, že v každé zemi, ve které bude film uveden, darujeme za nás přímo my, společnost Angels Pictures™produkující film, 4% ze vstupného vybraným místním nadačním organizacím pro pomoc dětem," prozradil Pieter s tím, že podobnou myšlenku zatím nikde na světě nezaznamenal a tiše doufá, že jej třeba mohou následovat i další producenti. 

Nadšený z nápadu je i koproducent animované pohádky Bubeník a princezna Petr Brych. "Vždycky jsem byl mezi přáteli, nebo na škole ten kdo rezesmívá ty ostatní, takový ten pan vtipálek, vypraveč, prostě ten kdo rád dělá a pořád vymýšlí zábavu. Když se dnes podíváte jaké jsou dnes filmy, seriály, kolik vzniká kriminálek, kolik násilí v nich je, tak nabídka od Alexe dělat na komediálním filmu a navíc pohádce kde ze vstupného rovnou poputují 4% na projekty pomáhajícím dětem, bylo pro mě jasné rozhodnutí. Prostě na 90 min. v kině zapomenout na všechny starosti a všechny pobavit a rozesmát. To je náš cíl a věřte máte se na co těšit. Tak v listopadu se uvidíme v kinech," říká Brych, který tak prozradil, kdy se fanoušci mohou na pohádku, ve které Karel Gott propůjčí svůj slavný a nezaměnitelný hlas králi, těšit. Slavnostní premiéra by měla proběhnout v listopadu tohoto roku v celosvětové distribuci, vedle Velké Británie a České Republiky i v USA, Kanadě, Austrálii, zemích EU, Číně, Rusku... Celkem v plánovaných 28-mi zemích. 

Zobrazit   >