2007

 • Padesátišestikoncertní turné po Německu a Rakousku. Zemřeli dlouholetí spolupracovníci a kamarádi Karla Gotta - Karel Svoboda a František Preisler.
 • Tři koncerty s Jitkou Zelenkovou a s Big bandem Felixe Slováčka v lednu v Litvínově, v červnu v Karlových Varech a v prosinci v Plzni.
 • Karel Gott vystoupil v červnu na koncertu pro všechny bezva lidi aneb 8. narozeniny Rádia Blaník - Konopiště u Benešova.
 • U příležitosti 60. narozenin Heleny Vondráčkové vystoupil Karel Gott na zpěvaččiném narozeninovém galakoncertu na pražském Žofíně.
 • Koncert na Konzertsommer 2007 v rakouském Parndorfu (Karel Gott jel na tento koncert vlakem Pendolino na trati Praha – Vídeň, vlak na sobě nesl jeho fotografii a do vlaku mohli přistoupit zpěvákovi fanoušci nejen v Praze, ale i v Pardubicích, Brně a Břeclavi.
 • V září se uskutečnil koncert před zaplněným náměstím (cca 40. 000 diváků) na Dočesné v Žatci.
 • Karel Gott hostoval v září ve Veltins-Areně Auf Schalke v německém Gelsenkirchenu na koncertu kultovní německé rockové skupiny PUR před sedmdesátisícovým publikem.
 • V říjnu proběhl galakoncert s Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem a jeho 4TETem v Havířově.
 • Padesátišestikoncertní turné od února do května Das Frühlingsfest der Volksmusik 2007 po Německu a Rakousku, kterého se vedle Karla Gotta zúčastnil populární německý moderátor Florian Silbereisen a představitel filmového Vinetoua, francouzský herec Pierre Brice. Karel Gott si tímto turné připomínal čtyřicet let svého působení na německém gramofonovém trhu.
 • Účinkování v řadě českých, rakouských, švýcarských a německých televizních show – Nejvýznačnější české TV pořady (Bolkoviny – Televizní písničky a songy Karla Gotta - Co nikdy neodnese čas - Zlatá hokejka - Slavnostní galakoncert pro Nadaci Naše dítě – Vyvolení – Všechnopárty - Atlet roku – Hádej, kdo jsem – Mejdan roku z Václaváku) – Nejvýznačnější TV show v německy mluvících zemích (Aktuelle Schaubude - Melodien für Millionen - Johannes B Kerner Show - Frühlingsfest der Volksmusik 2007 –Musik für Sie - Liebesgrü3e - Der Sonne entgenen –Höchstpersönlich - Ein Herz för Kinder – Dieter Thomas Heck Geburtstagsgala). Česká televize v letních měsících roku 2007 odvysílala v sobotních hlavních vysílacích časech pět televizních show Zpívá Karel Gott, které zpěvák v letech 1978 – 1982 natočil v pražské Lucerně. Ruská TV Время odvysílala Večerní melodie s Karlem Gottem a Ranní poštu s Karlem Gottem.
 • Karel Gott si v září zahrál primáře chirurgie v koprodukčním českoněmeckém detektivním filmu pro děti Taco a králíček televizních společností Barrandov a MDR.
 • Karel Gott získal v Hudebním divadle Karlín po dvaadvacáté cenu českých televizních diváků TýTý v kategorii Zpěvák a zároveň získal speciální cenu Týtý jako umělec s největším počtem hlasů ve všech kategoriích. Gottovo suverénní vítězství neopomenuly německá televizní společnost ARD a rakouská televizní společnost ORF, které zpěváka během jeho účinkování v TV show Frühlingsfest der Volksmusik 2007 propojily přímo s pražským divadlem, odkud TV Nova předávání cen TýTý v přímém přenosu vysílala. V pražských Žlutých lázních v anketě televizní stanice Jetix Europe o nejpopulárnější dětskou osobnost roku 2006 si Karel Gott vysloužil titul Mužská osobnost roku 2006. Karel Gott se stal za měsíc srpen 2007 nejstahovanějším umělcem na českém internetu. S písní Být stále mlád totiž zvítězil i před žhavými novinkami domácích i zahraničních konkurentů v první oficiální hitparádě downloadů RGM Space, kterou odvysílala hudební TV Óčko. Karel Gott získal svého třiatřicátého slavíka, kterého si ale převzal až dodatečně, protože během jeho předávání v pražské Státní opeře koncertoval v Rakousku.
 • Karel Gott získal v říjnu v Mnichově Cenu za 40 let spolupráce s gramofonovou firmou Polydor/Koch Universal, během této doby se prodalo 23 mil. desek s jeho písněmi.
 • Čtyřicet let působení Karla Gotta připomněla německá gramofonová firma Koch Universal vydáním 2 CD 40 JAHRE KAREL GOTT se čtyřiceti největšími zpěvákovými hity a vydáním CD sampleru s jeho hity v edici Star Edition.
 • Agentura Goja a vydavatelství Vltava Labe Press vydali novinkové album Karla Gotta s písničkami pro děti Každý má svůj sen a CD Jsou svátky, které bylo poprvé vydáno v roce 2006. K písni Každý má svůj sen natočil Karel Gott pro Goja v režii Jarka Voborného videoklip během křtu stejnojmenného CD na pražském hlavním nádraží.
 • Supraphon vydal DVD Karel Gott – Stokrát chválím čas – Hity 70. let, 2 CD Karel Gott – 50 hitů a pokračoval ve vydávání CD Kompletu Karla Gotta.
 • Česká pobočka gramofonové firmy Universal vydala 2 CD + DVD Wanastowi Vjecy – Best Of 20 let, pro které tato kultovní česká rocková skupina natočila s Karlem Gottem novou verzi jeho legendárního hitu Lady Carneval z autorské dílny Karla Svobody a Jiřího Štaidla (podzim 2007).
 • Karel Gott hostoval při natáčení videoklipu k písni Já mám vztek k cédéčku Lochneska kapely Doctor P. P. (duben 2007).
 • Gottland vydal pro rok 2007 kalendář s fotografiemi Karla Gotta od Alana Pajera.
 • Gottland uspořádal Putovní prodejní výstavu autorizovaných reprodukcí obrazů Karla Gotta v Bruntále, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Plzni, Brně, Ostravě, Zlíně, Ústí nad Labem, Jihlavě, Olomouci a na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Na 30. ročníku Mezinárodního veletrhu módy v srpnu v Brně byly představeny modely návrhářky Ivety Řádkové, které byly potištěny olejomalbami Karla Gotta v životní velikosti. Městské muzeum Žatec uspořádalo v září u příležitosti vystoupení Karla Gotta na Dočesné 2007 v žatecké Křížově vile prodejní výstavu jeho autorizovaných reprodukcí.
 • Karel Gott se stal jednou z hlavních postav knihy Daniela Kühnla Správná parta a kouzelný míč, kterou vydalo nakladatelství Fragment (podzim 2007).
 • První narozeniny oslavila dcera Karla Gotta Charlotte Ella s oběma svými rodiči na otcově vystoupení v dubnu v Norimberku u příležitosti jeho hostování na turné Frühlingsfest der Volksmusik 2007.
 • V lednu zemřel dlouholetý spolupracovník a kamarád Karla Gotta, hudební skladatel Karel Svoboda, který pro Karla Gotta napsal 68 písní. V červenci zemřel dlouholetý spolupracovník a kamarád Karla Gotta, dirigent, skladatel a aranžér František Preisler, který s Karlem Gottem připravil alba Belcanto a Má pouť, Koncerty hvězd v mnoha evropských zemích a turné Má pouť v roce 2006.