2008

 • Karel Gott se oženil se svou dlouholetou partnerkou Ivanou Macháčkovou. Manželům Gottovým se narodila 28. 5. 2008 druhá dcera Nelly Sofie.
 • Karel Gott byl v Německu hvězdou galakoncertů Schagerstarparade 2008 (Mnichov, Berlin, Mnichov, Hamburk – přišlo 14 000 diváků, Stuttgart, Magdeburg), Die Stars 2008 (Mainz) a Melodien Für Sie (Spergau), v německých přímořských lázních Kühlungsborn byl hlavní hvězdou slavností u příležitosti 70 let města Kühlingsborn a objevil se v prestižních německých a rakouských televizních show (např. Johannes B. Kerner Talk Show, Starnacht am Wörthersee po boku Uda Jürgense a Mireille Mathieu, Wilkommen bei Carmen Nebel, Weihnachten mit Nina Ruge) a byl exkluzivním hostem na oslavách šestadvaceti let činnosti korutanského kvintetu Nockalm v rakouském městečku Millstatt am See.
 • Karel Gott absolvoval kanadské miniturné, během něhož vystoupil za doprovodu kapely Pavla Větrovce s hostem Felixem Slováčkem ve vyprodaných koncertních síních Roy Thompson Hall v Torontu, Chan Shun Concert Hall ve Vancouveru a Winspear Centre v Edmontonu, byl hostem kanadské talk show German Today na Channel M ve Vancouveru, setkal se s Tomášem Baťou a s Jiřím Traxlerem. Jel se podívat i na Niagarské vodopády a kanadské národní parky Banff, Whistler a Jasper v kanadských Skalnatých horách.
 • Karel Gott poprvé koncertoval v izraelském Tel Avivu (Yafo Music Center) a na pozvání Alexandrovova pěveckého a tanečního souboru Rudého praporu účinkoval na oslavách 80. let jeho existence v Čajkovského sále v Moskvě. Ruská státní televize natáčela a tento rok odvysílala sérii dokumentů věnovaných stovce světových osobností, které se nesmazatelně zapsaly do ruských dějin. Zařadila mezi ně i Karla Gotta.
 • Devítidenní koncertní turné Zpátky si dám tenhle film po Čechách, Moravě a Slovensku. Karla Gotta doprovodil Boom!Band Jiřího Dvořáka, hostem byl Felix Slováček. Jako host vystoupil Karel Gott na koncertě Marty Kubišové na Letní scéně pražského divadla Ungelt a byl hlavní hvězdou Hanáckých slavností v Náměšti na Hané, Krnovských hudebních slavností a koncertu Velký třesk – Express Stars 2008 ve slovenské Terchové.
 • Ani v roce 2008 nezmizel Karel Gott z českých a slovenských televizních obrazovek – účinkoval v televizních pořadech Anno 2007, Miss České republiky 2008, Miss Universe Slovenské republiky, Elán je Elán, Anděl Allianz Awards 2007, TÝTÝ 2007, Všechnoparty, Králové ledové plochy, X Factor (byl hlavním hostem jednoho z dílů této reality show), ČT2 Live – Pavel Vrba, Comeback, Top Star Magazín, Přísně tajné a Výzva. Byl mu věnován jeden z dílů cyklu Po stopách hvězd.
 • Karel Gott byl i v roce 2008 pravidelným hostem v pořadech Českého rozhlasu – Dva v Africe, Tandem, Odložte si, prosím nebo Music Hall. Díky hlasům posluchačů Českého rozhlasu Hradec Králové se Karel Gott stal Šarmantní osobností roku 2007 a z rukou loňské vítězky, herečky Jiřiny Jiráskové, převzal v královéhradeckém Klicperově divadle Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové. Dýdžejové Nočního proudu Českého rozhlasu Radiožurnál zvolili Karla Gotta v kategorii zpěváků Legendou Nočního proudu.
 • Karel Gott získal po třiadvacáté cenu českých televizních diváků TýTý v kategorii zpěvák. Společenský týdeník Rytmus života udělil Karlu Gottovi titul Česká hvězda roku 2008 v mužské kategorii. Vedle této ceny si Karel Gott z prestižní společenské akce Rytmu života odnesl i diamantové náušnice v ceně 100.000 Kč od firmy Alo Jewelry, které vyhrál v tombole. Dětští diváci televizní stanice Jetix Europe v anketě o nejpopulárnější dětskou osobnost roku 2007 zvolili Karla Gotta podruhé Mužskou osobností roku.
 • EMI Music Germany vydala na DVD PUR & Friends live auf Schalke 2007 záznam vystoupení Karla Gotta z 8. září 2007, kdy Karel Gott jako host kultovní německé rockové skupiny PUR vystoupil před sedmdesátitisícovým publikem ve Veltins-Arena Auf Schalke v německém Gelsenkirchenu se třemi písněmi Die Biene Maja, Einmal um die ganze Welt a Ein graues Haar. Koch Universal vydal DVD německé zpěvačky Claudie Jung Mein München s písní Karla Gotta Du bist alles was ich will.
 • Karel Gott natočil s německým populárním rapperem Bushidem pro Sony BMG Germany novou verzi písně Für immer jung pro Bushidovo novinkové CD Heavy Metal Playback a videoklip k této písni, kterou jako první na světě nazpíval v jiném než anglickém jazyce po svolení původního interpreta tohoto celosvětového hitu Forever Young – německé kultovní skupiny Alphaville.
 • Ruská gramofonová firma Melodija vydala poprvé na CD Vstrečaj vesnu písně Karla Gotta v ruštině, které zpěvák natočil v roce 1977 na své první ruské album Zpívá Karel Gott (prodalo se ho přes 5 miliónů kusů a Karel Gott za ně v roce 2005 obdržel během koncertu v moskevském Kremlu Zlatou desku firmy Melodija).
 • Goja, agentura Gott – Janeček, která v roce 2008 slaví 15 let existence, a Vltava Labe Press vydaly v levné edici CD Karel Gott – Ro©ky mého mládí (1999), Karel Gott & Karel Svoboda – Jdi za štěstím … (2005), Karel Gott – Má pouť (2006) a Karel Gott – Zmírám láskou (2008).
 • Supraphon udělil Karlu Gottovi Dvouplatinovou desku Supraphonu za úspěšný prodej DVD Karel Gott - Lady Carneval - Hity 60. let, Platinovou desku Supraphonu za úspěšný prodej DVD Karel Gott - Stokrát chválím čas - Hity 70. let a Platinovou desku Supraphonu za úspěšný prodej 2 CD Karel Gott - 50 hitů.
 • Supraphon vydal DVD Karel Gott –Zůstanu svůj – Hity 80. let, jehož kmotry byli Monika Absolonová a tři vítězové ankety Zlatý slavík z 80. let, Miroslav Žbirka, Dalibor Janda a Peter Nagy.
 • Supraphon pokračoval ve vydávání CD Kompletu Karla Gotta a vydal 2 CD Karel Gott Komplet 32 + 33 – Posel dobrých zpráv + Loď snů a 2 CD Karel Gott Komplet 34+35 – I Love You For Sentimental Reasons + Písmo lásky (+ Nejromantičtější).
 • Supraphon nabídl na www.i-legalne.cz ke stažení alba Karla Gotta v angličtině – From My Czech Song Book (1975), My Romantic Feeling (1979), My Czech Goldies (1982), Country Album (1982), White Christmas (1983), You Are Everywhere (1988) a I Love You For Sentimental Reasons (1990).
 • Karel Gott byl se svým supraphonským 2 CD Karel Gott – 50 hitů nominován v soutěži Deska roku 2007 Allianz v kategorii Zpěvák. Nakonec skončil třetí za Danielem Landou (CD Kvaska) a Petrem Kolářem (CD Bez křídel). Poprvé v historii Výročních cen Akademie populární hudby Anděl na jejich předávání v pražské O2 areně zazpíval Karel Gott. Představil se se směsí písní s texty Jiřího Štaidla. Do rukou skladatele, textaře a svého někdejšího kapelníka Ladislava Štaidla předal Karel Gott v pražském Divadelním studiu Továrna v La Fabrice Výroční cenu OSA 2007 In Memoriam pro textaře Jiřího Štaidla, který tragicky zahynul před 35 lety. Jeho odkaz připomenul Karel Gott čtyřmi písněmi (Ptačí nářečí, Bum, bum, bum, C´est la vie a Cesta rájem).
 • Agentura Reno Music ve spolupráci s Českou televizí vydala na DVD Pavel Sedláček & The Cadillac Orchestra uvádí hvězdy rock and rollu aneb 55 let rock and rollu záznam stejnojmenného koncertu z pražské Lucerny (19.12.2006), kterého se zúčastnil i Karel Gott. Na tomto koncertě skvěle vystřihl směs slavných songů - All Shook Up, Such a Night a Good Golly, Miss Molly.
 • Pro XX. ročník Miss České republiky v Brně nazpíval ve studiu ORM Karel Gott s Lucií Bílou duet Krása (I Believe In You), který si našli v repertoáru Celine Dion a mužského crossoverového kvarteta Il divo. Ve studiu ORM byla natočena i píseň Vašo Patejdla a Kamila Peteraje Volnosť do historického česko-slovensko-maďarského velkofilmu slovenského režiséra Dušana Rapoše Cinka Panna (premiéru měl v říjnu 2008). Ve studiu A Českého rozhlasu natočil Karel Gott dvě písně (Zpívám jednu píseň dál a dál a Dobré roky to jsou) s Big bandem Českého rozhlasu za řízení Václava Kozla. Karel Gott dotočil album moravských lidových písní, které od roku 2006 nahrával s Cimbálovou muzikou Ladislava Pavluše z Mistřína.
 • Karel Gott si zahrál sám sebe ve dvou českých filmech – v Nestydovi režiséra Jana Hřebejka a v golfové romanci Veni, vidi, vici režiséra Pavla Göbla.
 • Karel Gott se stal jednou z hlavních postav druhé knihy Daniela Kühnla Správná parta a zrušená kletba, kterou vydalo nakladatelství Fragment.
 • Karel Gott byl hostem setkání Káva o čtvrté, kterou uspořádala na přání svých členů Židovská obec v Praze.
 • Muzeum Karla Gotta Gottland v Jevanech u Prahy oslavilo své druhé narozeniny. Karel Gott odhalil ve svém muzeu pamětní desku svému příteli, hudebnímu skladateli Karlu Svobodovi. Gottland uspořádal prodejní výstavy reprodukcí obrazů Karla Gotta v pražské UniCredit Bank, v mariánskolázeňské Galerii Atrium hotelu Hvězda a v Městském muzeu v Krnově.
 • Karel Gott se 7. 1. 2008 oženil se svou dlouholetou partnerkou Ivanou Macháčkovou v lasvegaském hotelu Bellagio za přítomnosti jejich dcery Charlotte Elly a nevěstiny matky Blanky Krejčí. Po svém návratu z USA se novomanželé Gottovi sešli se zástupci médií na tiskové konferenci v pražském hotelu Mövenpick. První pěvecké vystoupení po svém návratu z Las Vegas absolvoval Karel Gott na Čerba plese na pražském Žofíně.
 • Díky hlasům čtenářů www.idnes.cz se Karel Gott a jeho manželka Ivana stali 3. nejkrásnějším párem českého showbyznysu. Během kanadského turné Karla Gotta pokřtila v Praze jeho dcera Charlotte Ella novinkové album Ilony Csákové.
 • Manželce Karla Gotta Ivaně se narodila 28. 5. 2008 jejich druhá dcera Nelly Sofie.
 • Druhá dcera Karla Gotta Lucie se za přítomnosti svého otce provdala za kuchaře Jana Kovaříka na radnici v Jílovém u Prahy.