2011

  • V říjnu vyšlo album Sentiment. Karel Gott se na novém studiovém albu obrátil ke své "srdeční" hudbě z doby, kdy swingové orchestry byly králi pódií. V éře hudby převážně z počítačů dostáváte poctivou dávku zpívání a muziky, vznikající v pražském rozhlasovém Studiu A, s texty přesně podle zpěvákova gusta, se znamenitým bigbandem Českého rozhlasu pod vedením Václava Kozla a hostujícím smyčcovým orchestrem.
  • 2. února začal Český rozhlas Dvojka vysílat vzpomínkový pořad Karla Gotta nazvaný Zpátky si dám tenhle film. Vysílal se v premiéře každý týden v sobotu dopoledne, v repríze pak v neděli odpoledne a Karel Gott pořad uváděl. Interpret se prostřednictvím ryze osobních vyznání dělil s rozhlasovými posluchači o své zážitky z více než půlstoleté kariéry a hrál písně, které ho provázely životem. Nahrávky své, stejně jako domácích a zahraničních kolegů. Pořad měl 223 premiérových hodinových dílů a skončil premiérou dílu závěrečného 27. června roku 2015. Poté ještě následovaly reprízy těch nejúspěšnějších dílů z bezmála čtyřapůlleté historie pořadu.
  • V anketě Gentleman PRO 2011 se Karel Gott umístil na třetím místě. V dubnu 2011 udělila Asociace českých rusistů Karlu Gottovi pamětní Medaili Josefa Jungmanna za propagaci česko-ruských vztahů.
  • Koncem dubna se v Praze setkali Martina Formanová, Karel Gott a Miloš Forman v rámci křtu audioknihy Martiny Formanové Skladatelka voňavého prádla. Audioknihu načetla Tatiana Vilhelmová.
  • V červnu vystoupil Karel Gott s Evou Urbanovou v Moskvě, zazpívali v prestižním Čajkovského sále. Karel Gott zpíval, moderoval, a dokonce i vtipkoval v ruštině. V moskevském Muzeu kosmonautiky obdržel i Gagarinův řád, který je prestižním společenským vyznamenáním.
  • V červenci vystoupil Karel Gott na galakoncertu Pocty swingu, který probíhal na Staroměstském náměstí v Praze. V doprovodu Big Bandu Gustava Broma si střihnul čtyři swingovky. Česko-slovenský galakoncert byl k 85. narozeninám jazzové a swingové legendy Tony Bennetta uspořádal nadějný swingový zpěvák Jan Smigmator.
  • Karel Gott s rodinou navšítvili v září hrad a zámek Staré Hrady. V rytířském převleku pokřtili slavnostně Starohradské pohádky čaroděje Archibalda I.
  • Karel Gott vstoupil v září do Síně slávy v rámci ankety Česká hvězda.
  • V rámci ankety Český Slavík Mattoni zvítězil Karel Gott v kategorii Zpěvák a získal svého 37. Slavíka.
  • TV Barrandov odvysílala v prosinci zábavnou hudební show To byl náš hit, ve které vystoupil i Karel Gott a dalších 184 účinkujících, kteří v mnohdy netradičních úpravách zazpívali na 70 nejoblíbenějších českých písní.