2016

 • V březnu Karel Gott informoval média o tom, že nad onkologickým onemocněním definitivně zvítězil. V následujících měsících se musel ještě poprat s několika dalšími zdravotními komplikacemi.
 • V anketě Český slavík znovu zcela suverénně zvítězil a načal tak neuvěřitelnou pátou desítku svých slavičích úspěchů. V pražském Hudebním divadle Karlín za něj 41. Slavíka převzala dcera Charlotte Ella Gottová. Hit Země vstává se stal také nejoblíbenější písničkou Rádia Impuls, cenu za Karla Gotta převzal autor hudby Michal David.
 • V srpnu 2016 vyšlo u firmy Supraphon dvojalbum 40 SLAVÍKŮ- jubilejní audio přehled mimořádného počtu ocenění Karla Gotta! Ve světě podobnou situaci nenajdete: být čtyřicetkrát nejvýše umístěn v každoroční anketě popularity je na zápis do Guinessovy knihy rekordů.
  Ať už se trofej jmenovala Zlatý či Český slavík, je skutečností, že od roku 1963 do roku 2015 jich Karel Gott získal rovné čtyři desítky. Kontinuální řada udělených cen byla jen výjimečně přerušena dočasným úspěchem zdatných konkurentů a pětiletým nesoutěžením v 90. letech.
  Karel Gott tak byl vlastně rok co rok dalším vítězstvím ujištěn o své trvalé popularitě u již několikáté posluchačské generace. Hudební trendy i zpívající kolegové se mezitím mnohokrát vystřídali, ale Gottovo postavení v čele populární ankety zůstalo pevné.
  Tato kompilace (výběr písní a zasvěcený text v bookletu vytvořil Miloš Skalka) dokládá na čtyřiceti příkladech, proč tomu tak je. Všechny songy jsou v originálních verzích, zachycujících jedinečnou atmosféru své doby. Ukazují stylové i aranžérské proměny repertoáru, vždy připraveného podpořit Gottův jedinečný hlas a interpretaci. Od Oči má sněhem zaváté přes Cestu rájem, Lásku bláznivou, Je, jaká je, Jdi za štěstím, Beatles, Krev toulavou, Pretty Woman, Být stále mlád, Když muž se ženou snídá nebo Sentiment až po Dál jedu si svou.
  Na albu jsou i dvě novinky od Michala Davida – Země vstává a Perfektní den.
 • V září navštívil Karel Gott s manželkou Ivanou koncert Michala Horáčka - Na cestě v Malostranské besedě v Praze.
 • V září přišel Karel Gott popřát Hance Zagorové k 70. narozeninám na velkolepý koncert do pražské Lucerny. Karel Gott zde i poprvé veřejně, po prodělaném onkologickém onemocnění, zazpíval a sklidil několikaminutový aplaus.
 • Každý rok v září vystupuje Karel Gott na charitativní akci sdružení Helppes. I letos zde byli předáváni asistenční pejsi potřebným.
 • Karel Gott vystoupil v říjnu na svém prvním komorním koncertě v Malostranské besedě po prodělaném onkologickém onemocnění. Jako hosty si pozval Ilonu Csákovou, Dashu, Michala Davida a Mira Žbirku. Doprovázel jej kvartet Pavla Větrovce.
 • V listopadu vyšlo multiplatinové album z roku 1969 Karel Gott Vánoce ve zlaté Praze, a to na dvou nosičích: vinylové desce a kompaktním disku. Nová reedice přináší obal s původní fotografií Tarase Kuščynského z Týnského chrámu, kde se album nahrávalo. Nahrávka Karel Gott Vánoce ve zlaté Praze patří mezi legendární. Citlivě vybraný repertoár představuje dvanáct skladeb, od českých a jiných lidových až po díla vážné hudby (Händel, Mozart, Schubert nebo Bizet), chybět nemůže ani Tichá noc.
  Pražský Týnský chrám poskytl majestátní nahrávací prostor pro komorní orchestr, Pražské madrigalisty Miroslava Venhody, varhany Evy Francové a Rudolfa Rokla, cembalo Květoslavy Novotné - a především pro pěvecky suverénního Karla Gotta. Vznikla tak nahrávka vysoké muzikantské kvality, která je téměř pět desetiletí od vydání hudební stálicí českých domácností ve svátečních dnech na konci každého roku.
 • Karel Gott započal spolupráci s rodinným pivovarem Bernard. V prosinci vstoupila na trh limitovaná edice lahví Bohemian Ale ozdobená originálním dílem Karla Gotta.
 • V prosinci zavítal Karel Gott na Slovensko a vystoupil v Povážské Bystrici a Prievidzi. S manželkou Ivanou posnídal v Baště v lázních Bojnice.
 • V prosinci vystoupil Karel Gott se svými hosty - Evou Pilarovou, Monikou Absolonovou, triem Tři barvy, Vojtěchem Dykem a Liborem Boučkem pro uzavřenou společnost v Malostranské besedě v Praze.