Po projekcích v kinech a televizním uvedení se dostává úspěšný celovečerní dokument Karel na DVD. Doplní ho ještě 46 minut bonusových materiálů, které se do filmu nevešly. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek.

Film přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Zpověď na samém sklonku Gottova života poutavě prokládají záběry mladičkého umělce na startu hudební kariéry. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti ani jeho skalním příznivcům nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Karlův nadhled a osobitý humor. 

Ve vzpomínkách se Karel Gott vrací i prostřednictvím archivních záznamů až do dětství, do školních let a ohlíží se i za svou bohatou hudební kariérou. Nechybí záběry z koncertů, turné a vystoupení i ze setkání s milovaným publikem. Bonusové materiály pak zachycují momenty, kdy se Karel Gott setkával se svými přáteli a hudebními kolegy, ale diváci v nich nahlédnou i do soukromí jeho rodiny.