Charlotte Gottová pokřtila CD boxy Karla Gotta

Zlatá deska za prodej

Včera odpoledne v prostorách Rádia Impuls v pražských Holešovicích pokřtil Karel Gott své dvě nové narozeninové CD kolekce, které mapují jeho singly a největší hity z průběhu šesti dekád oslnivé hudební kariéry. Oba komplety Karel Gott 80/80 Největší hity z let 1964–2019 (4CD) a Karel Gott Singly – 300 písní z let 1962–2019 (15CD-box) obsahují i jeho aktuální duet s dcerou Charlotte Ellou Srdce nehasnou. A právě Charlottka se stala kmotrou obou kompletů, které u příležitosti osmdesátin našeho nejúspěšnějšího zpěváka vydal Supraphon.

Miloš Skalka, který spolu s Karlem Gottem kompilace sestavoval, uvedl: „Myslím si, že je to naprosto unikátní projekt, protože nepamatuji, že by někomu u nás či ve světě vyšlo tři sta singlových nahrávek v jednom boxu. Navíc takhle nádherně provedeném! To si říká o zápis do Guinessovy knihy rekordů."

Karel Gott řekl: „Je to pro mne neuvěřitelný pocit mít takový velkolepý komplet tři sta písní. A jsem hrdý, že mohu prohlásit, že neobsahuje ani jednu, ke které by mně někdo někdy donutil. Za ta léta jsem si ověřil, že se nedá dopředu určit, zda ta která písnička bude u posluchačů úspěšná. To nelze naplánovat. Důležité je, aby píseň obsahovala určitou jiskru, jež přeskočí směrem k posluchačům. Jsem velmi pyšný, že mnoha mým písním se to podařilo. Dodává mi to odvahu hledat a nacházet další nové písně."

Ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová při předání zlaté desky poznamenala: „V Supraphonu si dlouhodobé spolupráce s Karlem Gottem velmi vážíme a jsme potěšeni, že k jeho významnému životnímu jubileu jsme mohli vydat tak krásné komplety. Jako perlička, která potvrzuje unikátnost singlové kolekce, se jeví situace, kterou momentálně řeší světově nejvýznamnější digitální obchod s hudbou iTunes. Jeden celek může totiž mít na iTunes jen 100 písní. Tak se stalo, že iTunes musel Gottův 15CD v digitální podobě rozdělit na tři celky. Z toho je vidět, že Karel Gott je opravdu jedinečný a výjimečný, že jeho tvorba překračuje i ve světě obvyklá pravidla."