Pět let bez Karla Gotta, ale jeho písně žijí dál!

15.4.2024

Pražskou O2 arenou se 5. listopadu 2024 opět rozezní písně Karla Gotta. U příležitosti připomínky pěti let od zpěvákova odchodu i jeho nedožitých 85. narozenin proběhne vzpomínkový koncert „Karel Gott – jeho písně žijí dál!“.

 

5. listopadu 2024, 20:00, O2 arena, Praha

V O2 areně se na podzim uskuteční vzpomínkový koncert, opět vystoupí celá řada hudebních hvězd, i nečekaných

Kromě hudebních stálic a přátel Karla Gotta, jako je Lucie Bílá, Michal David nebo Richard Krajčo, se objeví též umělci zcela nečekaní, dokonce zpívající i jiné žánry. Mistrovy písně se tak protentokrát dočkají i netradičního pojetí. Po předešlých úspěšných koncertech Pocta Karlu Gottovi se diváci mohou opět těšit na zpěvákovy největší hity.

„Ne náhodou jsme zvolili jako podtitul koncertu, že písně Karla žijí dál. S některými skladbami totiž vystoupí zpěváci, které by možná fanoušci v souvislosti s Karlem nečekali a jimž jsme zároveň dali prostor pojmout písně po svém, aby jim tím vdechli ‚nový‘ život. Karel měl v oblibě netradiční muzikantská spojení. Jsem si proto jistá, že by se mu takový nápad líbil, věřím, že program zaujme široké publikum napříč generacemi,“ popsala záměr akce Ivana Gottová.

Na scéně se vystřídá řada hudebních hvězd, které doprovodí kapela Maxiband Jana Maxiána. Večerem provede Libor Bouček.

Koncert „Karel Gott – jeho písně žijí dál!“ je jedním z dalších velkých projektů, které Ivana Gottová připravuje v rámci odkazu držitele 42 ocenění Zlatý, resp. Český, slavík. Kromě toho již několik měsíců se svým týmem intenzivně pracuje na náročném projektu „Villa Gott“ k zpřístupnění domu v ulici Nad Bertramkou veřejnosti. Otevření bylo původně plánováno na letošní podzim, kvůli komplikovaným přípravám však k zahájení provozu dojde nejdříve v první půli roku 2025.

„Před časem jsme oznámili, že fanoušci letos budou moci nahlédnout do Karlova soukromí. Vstup do interiéru ‚Bertramky‘ to bohužel ještě nebude, ale rozhodli jsme se, že přeneseme alespoň trochu z Villy Gott přímo na jeviště O2 areny,“ nastínila Ivana Gottová překvapivou dramaturgii koncertu.

Vzpomínková akce „Karel Gott – jeho písně žijí dál!“ se v O2 areně koná 5. listopadu 2024. Vstupenky budou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 19. dubna 2024 od 9:00. Pořadateli koncertu jsou Karel Gott Agency, s.r.o., a Bestsport, a.s.

V případě zájmu o další informace či fotografie týkající se koncertu, prosím kontaktujte:

 

Sabina Szwarcová
O2 arena | O2 universum

Mob.: +420 733 523 570
E-mail: szwarcova@bestsport.cz

 

Kateřina Gazdová

Projekt Villa Gott

Mob.: +420 775 057 975
E-mail: management@villagott.com

 

Oficiální weby: www.karelgott.com a www.o2arena.cz

Instagram: @karelgottagency a @o2arenapraha

Facebook: /karelgottagency a /o2arenapraha