Vila Karla Gotta se otevře veřejnosti, oznámila rodina

1.10.2023

Dům, kde žil víc než polovinu svého života Karel Gott, bude přístupný veřejnosti. Oznámila to zpěvákova manželka Ivana Gottová v den, kdy si příznivci a blízcí připomínají čtyři roky od jeho odchodu. Uvedla, že se pro významný krok rozhodla spolu se svými dcerami. První návštěvníci by se do prvorepublikové vily mohli podívat už ve druhé polovině roku 2024. 
Dům by se měl otevřít u příležitosti zpěvákových nedožitých pětaosmdesátých narozenin a pátého výročí jeho odchodu. „Věříme, že VILLA GOTT se stane místem pro vás, kteří jste ho milovali a nezapomněli na něj,“ napsala na sociálních sítích Ivana Gottová s tím, že o detailech bude postupně informovat.  
 
Pro Karla Gotta bylo podle jeho manželky přirozené pozvat si občas domů „na Bertramku“ své příznivce. „Chtěla bych, aby to tak bylo i v budoucnu,“ doplnila. Karel Gott žil na Bertramce v letech 1974 až 2019, tedy více než polovinu života. O tom, jak dům získal, píše i ve své autobiografii Má cesta za štěstím, která v těchto dnech vychází také jako audiokniha.
 
Kontakt pro média: Eva Hromádková, media@villagott.com